Місто

У Житомирі відкриють сучасний кардіохірургічний центр, якщо депутати виділять 2,6 млн. грн.

26 March 2014, 14:34

Складні операції на відкритому серці, які раніше робили тільки у клініках Львова та Києва, відтепер робитимуть і у Житомирі - в новому кардіологічному центрі на базі обласної клінічної лікарні. Його мали відкрити ще влітку минулого року, але через брак коштів ремонт завершити не змогли.

«Сама потреба в таких операціях дуже велика. На сьогоднішній день смертність від серцево-судинних захворювань на першому місці. Для мешканців області, а також для мешканців інших областей будуть виконуватися відкриті операції на серці з штучним кровообігом, з зупинкою серця і на працюючому серці», - розповів кардіо-хірург Анатолій Матвійчук.

Він провів журналістам екскурсію відділенням. Лікар переконує: тут усе працюватиме на найвищому рівні. За європейськими стандартами реанімаційний та операційний блоки від решти приміщення відділяють спеціальні перегородки, дорогою до операційної передбачені душові та переодягальні для медперсоналу. В самій операційній - автоматичні двері, щоб лікарям не довелося бруднити руки. А ще тут спеціальне освітлення і температурний режим.

«Тут спеціально затемнені вікна, позаяк сонячна сторона. Вони пропускають всього 20 чи 30 відсотків тепла, оскільки всі операції на відкритому серці, з зупинкою серця мають проводитися в умовах гіпотермії, тобто зниження температурного режиму, бо серце не повинно перегріватися», - пояснив кардіолог.

За словами головного лікаря обласної лікарні Михайла Борщівського, вони вже придбали меблі та все необхідне обладнання. Зокрема, у відділенні будуть рідкісні для України апарати для штучного кровообігу, ультразвукової діагностики серця та холодної стерилізації інструментів.

Ремонт наразі завершений на 90 відсотків. Щоб відкрити центр необхідно трохи більше 2,5 мільйонів гривень.

Обласні чиновники обіцяють допомогти і не розуміють, чому попередня влада зволікала з виділенням коштів.

«Це відділення мало відкритися ще в червні 2013 року. Якщо ми додамо 2,6 мільйонів, то за три-чотири місяці воно запрацює в повному обсязі і зможе вже приймати перших пацієнтів», - розповів заступник голови Житомирської обласної ради Руслан Годований.

Це питання розглядатимуть вже на найближчій сесії обласної ради. Лікарі вірять, якщо депутати підтримають виділення цих коштів, то вже за три місяці вони почнуть рятувати перші життя.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі