Влада

Верховна Рада проголосувала за посилення захисту журналістів

25 July 2014, 13:00

 25 липня Верховна Рада проголосувала в першому читанні за внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій законної професійної діяльності журналістів.

Про це повідомляє офіційний сайт Верховної Ради.

Із присутніх у сесійній залі 273 депутатів «за» проголосували 232, утримався 1, 40 – не голосували.

Законопроект передбачає внесення змін та доповнень до Кримінального кодексу України та закону «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів».

Зокрема, до Кримінального кодексу пропонують внести наступні зміни:

Стаття 345-1. Погроза або насильство щодо журналіста

1. Погроза вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна щодо журналіста, його близьких родичів чи членів сім’ї у зв'язку з здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності - карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

2. Умисне заподіяння журналісту, його близьким родичам чи членам сім’ї побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв'язку з здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності -  карається  обмеженням  волі  на строк від двох до п’яти років або карається позбавленням волі на строк від двох до шести років.

3. Умисне заподіяння журналісту, його близьким родичам чи членам сім’ї тяжкого тілесного ушкодження у зв'язку з здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності - карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років.

4. Дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, вчинені організованою групою, - караються позбавленням волі на строк від семи до чотирнадцяти років.

Стаття 345-2. Погроза або насильство щодо журналіста з боку працівника правоохоронного органу, іншої службової особи

1. Погроза вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна з боку працівника правоохоронного органу, іншої службової особи щодо журналіста, його близьких родичів чи членів сім’ї у зв'язку з здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності - карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років.

2. Умисне заподіяння працівником правоохоронного органу, іншою службовою особою журналісту, його близьким родичам чи членам сім’ї побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв'язку з здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності - карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

3. Умисне заподіяння працівником правоохоронного органу, іншою службовою особою журналісту, його близьким родичам чи членам сім’ї тяжкого тілесного ушкодження у зв'язку з здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності - карається позбавленням волі на строк від семи до чотирнадцяти років.

4. Дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, вчинені організованою групою, - караються позбавленням волі на строк від восьми до п’ятнадцяти  років.

Стаття 347-1. Умисне знищення або пошкодження майна журналіста

1. Умисне знищення або пошкодження майна, що належить  журналісту, його близьким родичам чи членам сім’ї, у зв'язку з здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності - караються арештом на строк до шести місяців або позбавленням волі на строк до п'яти років.

2. Ті самі дії,  вчинені шляхом  підпалу,  вибуху  або  іншим загальнонебезпечним  способом,  або  такі,  що спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від шести до п'ятнадцяти років.

Стаття 348-1. Посягання на життя журналіста

Вбивство або замах на вбивство журналіста, його близьких родичів чи членів сім’ї  у зв’язку з здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності  - караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років або довічним позбавленням волі.

Стаття 349-1. Захоплення журналіста як заручника

Захоплення або тримання як заручника журналіста, його близьких родичів чи членів сім’ї з метою спонукання цього журналіста вчинити або утриматися від вчинення будь-якої дії як умови звільнення заручника  – караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі