Місто

У Житомирі на місці вбивства 65 тисяч військовополонених встановили пам'ятну дошку

29 October 2014, 12:41

28 жовтня у рамках проведення заходів у зв’язку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників у Житомирі на Богунії відбулося відкриття пам'ятної дошки на місці трагічної загибелі 65 тисяч військовополонених у нацистському концтаборі «Stalag 358». Дошку встановили на будівлі водонапірної вежі на території колишнього табору (навпроти Європейського університету).

Про це повідомляє прес-служба Житомирської міської ради.

Останній в Україні живий в'язень концтабору «Майданек» Франц Бржезицький згадував: «Це найстрашніше місце в Житомирській області, у місті. Сюди прибували полонені відусюди. Я ніколи не забуду, як взяли Київ та гнали сюди тисячі полонених».

Начальник Житомирського військового інституту Юрій Даник зазначив, що на цій території був один із найстрашніших офіцерських концтаборів на території України.

«Люди не мали жодного шансу проти фашистської системи. Потрібно робити висновки - воювати розумом, технікою, вміти воювати та дійсно захищати свою Батьківщину», - зазначив Даник.

Житомирський краєзнавець Георгій Мокрицький зазначив, що Україна переживає надзвичайно складний час, але разом з тим зараз народжується нова Україна, зовсім не та, якою вона була.

«Ми знову народжуємося по суті новою демократичною країною. Тут фактично лежить ціле місто – 65 тисяч осіб. І вони навіть по-людськи не були поховані. Не було молитви, не було вибачень. Тому, встановлюючи цю дошку, ми просимо вибачення і молимося за упокій душ загиблих», - наголосив Мокрицький.

Фото прес-служби Житомирської міської ради

Нагадаємо, у травні минулого року голова обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Георгій Мокрицький представив ескізну пропозицію меморіального комплексу (архітектор – Петро Перевозник), який пропонується влаштувати на місці масового поховання десятків тисяч наших співвітчизників – в’язнів Богунського концтабору «Stalag-358», замордованих під час окупації Житомира нацистськими загарбниками. Основним елементом комплексу має стати стара водонапірна вежа – німий свідок трагедії.

Також торік у травні у Житомирі презентували історичну книгу про Богунський концтабір.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі