Суспільство

У Житомирі лікарів навчали діяти у разі виявлення лихоманки Ебола

20 November 2014, 15:34

На базі Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О. Ф. Гербачевського за ініціативи Головного управління Держсанепідслужби у Житомирській області та ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» з заступниками головних лікарів лікувально-профілактичних закладів з лікувальної роботи, лікарів приймальних відділень та лікарів-інфекціоністів проведено навчально-тренувальне  заняття з питань виявлення та госпіталізації осіб з підозрою на гарячку Ебола.

Про це Житомир.info повідомили у прес-центрі департаменту охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації.

У ході навчання розроблено дорожню карту відповідних дій, обговорено питання епіднагляду, профілактики та контролю у зв’язку з Еболою.

На тренінгу лікарі опрацювали схему забору аналізів, їх упаковування та транспортування до спеціалізованої лабораторії, відбору зразків крові від пацієнта з пакуванням відповідно до вимог ВООЗ та зняття «інфекційно-забруднених» засобів індивідуального захисту після роботи в «заразній» зоні з подальшою передачею зразків клінічного матеріалу на лабораторні дослідження.

Також було продемонстровано користування спеціальними ліцензійними костюмами інфекційного захисту та опановано навички порядку одягання засобів індивідуального захисту.

За даними ВООЗ, кількість жертв лихоманки Ебола на 16 листопада 2014 року становить 5 420 осіб, всього зафіксовано понад 15 тисяч випадків зараження.

Зокрема, в Сьєрра-Леоне зафіксовані 533 нових випадки зараження. Згідно з оприлюдненими раніше даними, число загиблих від лихоманки Ебола становила 5 177 з 14413 заражених. Переважна більшість випадків зараження і смертей припадає на три країни - Гвінею, Ліберію і Сьєрра Леоне.

Лихоманка Ебола - гостра вірусна хвороба, що має високий ступінь заразності, характеризується важким перебігом, високою смертністю та розвитком геморагічного синдрому (схильність до шкірної геморагії і кровоточивості слизових оболонок), - нагадують у департаменті.

Коефіцієнт летальності лихоманки доходить до 90%.

Спалахи лихоманки Ебола відбуваються в основному у віддалених селищах Центральної і Західної Африки, поблизу вологих тропічних лісів.

Фото прес-центру департаменту охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі