Влада

У Житомирській облраді розглядають можливість об’єднання діагностичного центру і обласної лікарні

16 April 2015, 13:53

 Житомирська облрада розглядає можливість об’єднання комунальних установ, зокрема – обласної лікарні та діагностичного центру.

Про це Житомир.info повідомив заступник голови облради Руслан Годований.

«Зараз я запросив по всім комунальним установам (у нас їх 167) інформацію про витрати, функції, зарплати, штати і що вони виконують. Там, де буде співпадати – ми будемо об’єднувати. Я розумію, що це не робиться за помахом руки, але на минулій сесії ми вже дві структури об’єднали, і як мені не боляче було у кабінеті людям пояснювати, що ми змушені будемо скорочувати, але треба комусь приймати рішення», - сказав Годований.

Для прикладу заступник голови облради розповів про можливе об’єднання медичних закладів.

«Зараз по функціям вивчаємо центр СНІДу і центр венерології (обласний шкірно-венерологічний диспансер), десь схожі функції, але маємо дві різні бухгалтерії, два керівника, два водія і так далі. Можна ж об’єднати? Можна. Діагностичний центр і обласна лікарня – я не фахівець в медицині, але розумію, що десь вони схожі і для чого стільки адмінапарату утримувати, давайте все це об’єднувати, укрупнювати. А вивільнені кошти підуть на закупівлю ліків», - зазначив Руслан Годований.

Він усвідомлює, що об’єднання та скорочення працівників – непопулярні кроки перед місцевими виборами і це може призвести по електоральних втрат.

«Якщо нічого не робити, то нічого не відбувається, в бізнесі ні один бізнесмен не дозволить собі утримувати працівників або людей, які не приносять прибуток і користь. Я і мої діти будуть платити податки, якщо ми будемо сплачувати податки на неефективну державну систему – я не буду розуміти суті податків. Коли ми потрапляємо в лікарню чи іншу установу, то хочемо отримувати послугу. Ми податки платимо за послуги, а не на утримання людей на зарплаті. Так, це непопулярні кроки і перед виборами вони принесуть певні електоральні втрати, але нас взяли сюди на роботу займатися економікою, а не політикою. Представники попередньої влади намагалися це суміщати, але ефект був лише у політичній частині. А наша політична позиція – економіка», - підкреслив заступник голови облради, який очолює міську організацію партії «Народний фронт».

Годований говорить, що зарплату працівникам комунальних установ та держслужбовцям треба збільшувати, щоб у людей був стимул краще працювати і ефективніше розпоряджатися бюджетними коштами.

«Я прихильних великих зарплат в комунальних установах, для державних службовців. Якщо державний службовець придумав, як зекономити 10 мільйонів гривень, то що він з цього отримав? А 10 мільйонів залишилося в бюджеті. В Грузії Саакашвілі запровадив, що люди, які приносили користь якимись ідеями з фантастичними сумами, отримували від цього винагороду, це нормально. А тут він зекономив 10 млн.грн., а ми йому можемо дати премію 500 гривень. Не може людина приносити підприємству прибутки 5-7 мільйонів в рік і отримувати 2-3 тисячі зарплати», - сказав Руслан Годований.

Нагадаємо, заступник голови облради вважає, що виконання обласного бюджету за І квартал показує позитивну тенденцію, але люди відчують результати децентралізації не раніше 2016 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі