Місто

Житомирянки через фото "розповіли" про незручності, з якими їм доводиться стикатися у місті

25 May 2015, 09:31

 23 травня в рамках проекту «Місто очима Жінок» на вулиці Михайлівській у Житомирі відбулася фотовиставка, яка стала підсумком етапу моніторингу житомирянками на зручність.

Про це Житомир.info повідомила координатор проекту Тетяна Докиль. 

На фото показано те, що найбільше турбує житомирянок незалежно від віку, виду діяльності, наявності дітей чи способу пересування містом.

Виявилося, що проблеми у більшості житомирянок однакові. Переглянувши фотовиставку, можна зрозуміти, що найбільшу увагу і водійки, і користувачки громадського транспорту, і мами з візочками, і люди з інвалідністю звернули на неможливість комфортно рухатись вулицями через неякісну поверхню тротуарів, вкритих ямами, або подекуди й узагалі без асфальтного покриття.

Не менш важливою для різних груп жінок, що пересувають пішки, є і проблема парковок. Через їх відсутність біля житлових будинків, поліклінік та інших місць автомобілі залишають на тротуарах, в пішохідних зонах, у дворах під деревами, на дитячих майданчиках тощо.

Окреме місце займає питання пандусів та нівелювання порогів. Ситуацію з пандусами в місті учасниці назвали критичною. У більшості випадків вони узагалі відсутні, а ті, що є, як правило, незручні для користування.  Громадський транспорт недоступний ні для мам з візочками, ні для людей з інвалідністю, бо без сторонньої допомоги їм не обійтись.

Одне з «найболючіших» питань для житомирянок – безпритульні собаки, які зграями безперешкодно пересуваються по місту, часто бувають агресивними, нападають на дорослих людей і дітей. Тварини перебувають на дитячих майданчиках, ігрових зонах, біля шкіл, на території дитячих садків, створюючи справжню загрозу для жителів міста.

З проблем, що стосуються дому та двору, найчастіше зустрічались згадки про засміченість та ліфти. Проблема відсутності смітників та смітничків була відмічена кожною учасницею моніторингу. Сміття вивозиться невчасно і накопичується. У приватному секторі дуже мало смітників, хоча рахунок за їх обслуговування приходить регулярно. Жінки зазначають, що місто брудне навіть там, де комунальні служби працюють вправно, бо самі ж жителі його забруднюють і залишають сміття біля лавочок, в парках та зонах відпочинку на природі.

Не найкраща ситуація також і з ліфтами. Вони часто не працюють взагалі, учасниці розповідали й про випадки застрягання у ліфтах та тривале очікування майстрів, в тому числі і з дітьми.

З позитивного варто відзначити, що всі учасниці вважають Житомир зеленим містом з великою кількістю парків, скверів, клумб, фонтанів, зон відпочинку на природі, виходів до водойм, дерев на прибудинкових територіях.  Проте, в зонах відпочинку недостатня кількість лавочок, ігрових зон для дітей, відсутні спортивні майданчики та місця, де можуть проводити час діти-підлітки. Спортивний майданчик найчастіше представлений у формі невеликої заасфальтованої території, обгородженої сіткою. У дощову погоду дитячі майданчики перетворюються на суцільне болото, і в осінньо-весняний період ними неможливо користуватись. 

"Виставка була представлена житомирянам для того, щоб привернути увагу до проблем, на які вони вже не звертають увагу  або сприймають за належне, не вірячи, що хоча б одна з них може вирішитися в Житомирі. Учасниці проекту не лише переконані, що місто стане для них зручнішим і кращим, але й знають, як його таким зробити завдяки тренінговим програмам та перейняттям досвіду найпристосованіших та найкомфортніших для життя міст України, таких як Львів, Вінниця. Проект не завершується процесом моніторингу, а вступає в фазу адвокаті. І найпершої проблемою, над якою працюватимуть найактивніші учасниці проекту, стануть доступність транспорту для мам з візочками та людей з інвалідністю. Кожна житомирянка може долучитися до ініціативи змінити місто на краще,” – говорить Тетяна Докиль.

Фото організоторів 

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі