Влада

Член виконкому звинувачує заступника мера Житомира у фальсифікації результатів конкурсу перевізників

3 July 2015, 14:30

Член виконкому Житомирської міської ради Дмитро Ткачук у своєму блозі на Житомир.info звинувачує заступника мера Євгенія Демчика у фальсифікації результатів конкурсу, який мав визначити перевізників на 11 міських автобусних маршрутах.

Ткачук у блозі надає перелік порушень і злочинів, які відбулись в процесі засідання та під час підготовки документів організатором: 

  1. Департамент промисловості Житомирської облдержадміністрації не надав інформацію про номери авто, які вже їздять по області. Через це не можливо було з’ясувати чи подані на міські перевезення машини дублюються із вже працюючими в області.

  2. Стіл був завалений фотодоказами подібного дублювання машин, проте конкурсний комітет в перший день проігнорував це і допустив до участі всіх перевізників.

  3. Якась невидима, але владна рука підкладала документи у вже запаковані і подані перевізниками пакети. Окремі сертифікати були видані перевізникам пізніше останнього можливого терміну подання документів, а отже могли з’явитись в пакеті документів лише внаслідок неправомірного його розпаковування вже в управлінні транспорту.

  4. На розгляд конкурсному комітету (організатору)  представником Управління Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті (Укртрансінспекції) у Житомирській області Осіповим Ю. А. було надано недостовірну інформацію. Першого дня було зачитано лист Укртрансінспекції про те, що перевізники-претенденти не мають порушень. Наступного дня з’явився лист про те, що ПП “Шеріфф” має порушень на 4 сторінки, про які Осіпов, як посадова особа контролюючого органу не повідомив. Хоча Осіпов водночас є членом конкурсного комітету.

  5. Попри ігнорування фотодоказів першого дня, саме дві фотокартки стали причиною недопущення до участі в конкурсі одного з перевізників уже другого дня. Чому відбувалось таке вибіркове правосуддя лишається на совісті Головуючого заступника міського голови Євгена Демчика, який скромно презентував обидва фото зі своєї кишені.

  6. Вже після конкурсу стало відомо, що Укртрансінспекція перевіряла і Житомирське АТП 11827, що також підтверджує недостовірність інформації, наданої конкурсному комітету і факт неналежної доповіді пана Осіпова.

  7. Саме через порушення, зафіксовані Укртрансінспекцією, ПП “Шеріфф” не допустили до участі в конкурсі другого дня. Однак ніхто не переймався тим, що першого дня це ж підприємство з тими ж порушеннями перемогло в конкурсах на 2 маршрути.

  8. Відверте ігнорування фактів порушення процедур і норм чинного законодавства головуючим на засіданні Демчиком. Попри багаторазові прохання та зауваження, головуючий не ставив на голосування комітету озвучені мною пропозиції, приймаючи одноосібні рішення та нав’язуючи власну точку зору комітету.

  9. Попри декларативну прозорість, кожного разу коли загострювались ті чи інші питання, головуючий пропонував продовжити засідання в закритому режимі та неодноразово просив представників ЗМІ та громади міста залишити залу.

  10. Членам конкурсного комітету не було надано всієї запитуваної інформації, яка була необхідною для перевірки достовірності підготованих організатором даних. Цим прямо порушено процедуру засідання конкурсного комітету. 

Дмитро Ткачук робить висновки, що переможці конкурсу були визначені ще до його початку.

«Долю псевдо відкритого конкурсу вирішили завчасно. Ще до його проведення. Ненадання інформації з боку ОДА, сфабрикована інформація Укртрансінспекцією, підкладені документи стали чіткими бонусами на користь окремих перевізників. Кожен з цих фактів є 100% підставою недопущення таких претендентів до участі або зниження балів оцінки. Натомість всі вони стали переможцями по своїх пропозиціях і возитимуть житомирян надалі. Вибіркова справедливість, небажання головуючого виконувати процедури та спровадження ЗМІ з зали є підтвердженням заангажованості членів конкурсного комітету і його голови та зацікавленості в певних результатах. Майже всіх членів комітету можна було чітко ділити на фракції підтримки того чи іншого перевізника. За таких умов ні про яку справедливість та чесність йтися не може. Факт готовності посадовців до вчинення кримінальних злочинів говорить про запах великих грошей навколо конкурсу», - наголошує член виконкому.

Дмитро Ткачук звертає увагу ще на кілька цікавих моментів, зокрема щодо підписання угоди працівником, який вже не працює в управлінні транспорту та зв’язку міської ради.

«Перевізниками договори були підписані ще 30.06.15, а от в Управлінні транспорту довго не могли знайти того, хто своїм автографом візьме на себе кримінал і тому поставили підписи лише 01.07.15. По всім процедурам і логіці то мала б зробити начальник управління - Тетяна Подорожня. Однак вона терміново пішла на лікарняний. Підписати цю всю аферу змусили заступника - Валентина Васяновича. І ось цікавинка... Заступник начальника управління транспорту Васянович вже не є співробітником управління, а переведений в інший структурний підрозділ Житомирської міської ради. Ні керівника, ні заступника, а договори підписані. На засіданні виконкому 01.07.15 голова конкурсного комітету - заступник міського голови Євген Демчик ніяк не міг вигадати відповіді на питання “хто та коли підписав договори”. Все що вдалося вигадати після 10 хв. переливання з пустого в порожнє, це прохання направити письмовий запит», - пише Ткачук.

Як повідомляв Житомир.info, 11 червня у залі засідань Житомирської міської ради конкурсна комісія обрала компанії, які працюватимуть на 11 маршрутах міста.  Список переможців конкурсу дивіться тут.

Житомир.info 

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі