Влада

З початку року 16 родин з Житомирської області скористалися пільговою програмою «Власний дім», – ОДА

18 October 2017, 16:00

Голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич оглянув в дії програму індивідуального будівництва на селі «Власний дім». 18 жовтня під час робочої поїздки до Ружинського району він відвідав сім’ю, яка придбала будинок завдяки цій програмі.

Про це пише сайт Житомирської облдержадміністрації.

«Цей будинок і молода сім’я, яка тут проживає, – це приклад ефективності дії програми «Власний дім». Адже сьогодні не кожен зможе знайти в кармані кількасот тисяч гривень, аби придбати житло, навіть у селі. Приємно, коли молоді спеціалісти, які працюють у сільській місцевості, купують, будують або реконструюють собі житло. Це ті люди, які будуть розвивати сучасне село в Україні», – зазначив Ігор Гундич.

Цьогоріч 16 сімей з Житомирської області вже скористалися програмою. Ще 4 родини подали заявки на одержання кредиту.

Родина Тищуків, яку відвідав голова облдержадміністрації у Ружині, взяла кредит на купівлю будинку у сумі 150 тисяч на 10 років під 3% річних. Щомісячний платіж складає близько 1700 грн.

За словами Ігоря Гундича, вже на наступній сесії обласної ради планується додатково спрямувати 500 тис. грн на програму та збільшити граничні суми кредитування до:

300 тис.грн для будівництва житла;

200 тис.грн для придбання житла;

150 тис.грн на ремонт чи реконструкцію житла.

Як зазначив голова ОДА, на сьогодні в області діє багато програм, які дають можливість молодим сім’ям влаштовувати своє життя.

«Ми пропонуємо жителям сільської місцевості вигідні кредити на житло, також вони можуть поставити собі сонячні батареї і отримати відшкодування з обласного бюджету, підтримуємо і розвиток господарств населення – даємо компенсації за доїльні апарати та збільшення поголів’я корів. Тому, хто хоче жити і працювати у селі, є усі можливості для цього і підтримка», – наголошує Ігор Гундич.

Фото з сайту Житомирської ОДА

Довідково: Програма «Власний дім» – це можливість для кожного, хто живе і працює в селі, придбати у кредит під вигідний відсоток (3% річних), побудувати або відремонтувати житло.

Кредит для індивідуального будівництва житла на селі надається терміном від 20 до 30 років під 3% річних. На підведення мереж до будинку кредит надається терміном до 2 років.

Загальна сума кредитування у 2017 році склала 2 млн 300 тис. грн. 1,1 млн грн було виділено з обласного бюджету і 1,2 млн грн – з державного.

Як повідомляв Житомир.info, 13 квітня робоча група під керівництвом голови ОДА Ігоря Гундича після розгляду поданих документів та співбесід із позичальниками погодила надати пільгові кредити для сімох родин. У 2017 році на програму «Власний дім» для сільських жителів у Житомирській області заклали 2,3 млн грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі