Влада

Ухвалений Верховною Радою закон допоможе реанімувати сільську медицину, - Геннадій Зубко

29 November 2017, 17:53

14 листопада Верховна Рада прийняла Закон «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості». Законом дано старт реформі сільської медицини. Мета закону – забезпечити якісну диспансеризацію у сільській місцевості, вчасне виявлення захворювань, насамперед генетичних на ранніх стадіях, системний нагляд за певними групами хворих, проведення профілактичних й оздоровчих заходів. Першочергове завдання держави – інтегрувати якісні медичні послуги безпосередньо у сільські території. Впевнений, що значну частину очікуваних змін реально впровадити за рік-два.

Про це ідеться у статті віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка – інформує прес-служба віце-прем’єра.

Згаданий закон покликаний створити дієву модель первинної медицини через формування мережі первинної ланки сільських медичних закладів, впровадження сучасних технічних рішень і мотиваційних переваг для лікарів.

«Наразі спільно з МОЗ, місцевим самоврядуванням і лікарями розробляємо методику формування дієвої мережі амбулаторних дільниць. Маємо переорієнтувати первинну ланку безпосередньо на амбулаторію, де є лікар, обладнання, транспорт і якісні можливості первинної допомоги. Модель сільської «первинки», до якої ми маємо дійти – навантаження на одного лікаря — 1,5 тисячі пацієнтів, із доступністю до амбулаторії в 5 км», — зазначив Геннадій Зубко.

На його думку, на часі – максимальне посилення закладів первинної медицини.

«Ідеться про реконструкцію, технічне переоснащення, кадрове посилення. Де відчуваємо критичну необхідність, будемо будувати нові заклади. Розробляємо у Мінрегіоні типові проекти медичних закладів первинної ланки (ФП, ФАП, амбулаторія). Ідеться не про «тюнінгування» непристосованих приміщень. Ми пропонуємо проект сучасного закладу (незалежно від того, чи це реконструкція, чи будівництво), в основі якого стандарти і санітарні вимоги, визнані міжнародною практикою», — підкреслив урядовець.

Він повідомив, що для кожного медзакладу первинного рівня буде затверджено обов’язковий перелік обладнання відповідно до послуг, що надаватимуться, із засобами телекомунікації, інформатизації, швидкісного інтернету та мобільного зв’язку.

«Фінансовий ресурс на розбудову мережі сільської медицини є — 4 млрд гривень. Ці кошти передбачені у держбюджеті-2017 і проекті бюджету-2018», - зауважив Геннадій Зубко.

Окремим надважливим питанням для реанімації сільської медицини урядовець вважає кадрове забезпечення. Адже зараз є катастрофічна ситуація зі старінням кадрового складу сільських медиків, а сільська молодь, навіть закінчивши медичний вуз і отримавши відповідну освіту, не поспішає повертатися у село. Геннадій Зубко назвав важливим аспектом вирішення кадрового питання – надання медику житла.

«Ми передбачаємо мотиваційний пакет медичного персоналу. Законодавча ініціатива пропонує забезпечити сільського лікаря не лише місцем роботи у сучасній амбулаторії, а й гідною зарплатнею та житлом. Насамперед ідеться про лікарів первинної ланки. За розрахунками, зарплата сільського лікаря первинної медичної допомоги в залежності від кількості пацієнтів сягатиме 15 - 30 тисяч гривень, медичної сестри - 4-8 тисяч. Ми усвідомлюємо, що для сільського лікаря принизливо орендувати куток у чужій хаті. Саме тому типовий проект сільської амбулаторії передбачає, окрім медичних приміщень, ще й комфортне службове житло лікаря. Також забезпечити лікаря житлом цілком спроможні і органи місцевого самоврядування» — підкреслив віце-прем’єр-міністр.

Повністю статтю читайте тут

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі