У другу неділю травня в Україні щорічно відзначають День матері. Цьогоріч свято припало на 12 травня. У Житомирі відзначали його напередодні: в рамках святкування на пішохідній Михайлівський діти танцювали зі своїми мамами, встановивши рекорд України.
Про це 11 травня повідомила прес-служба Житомирської міської ради.
«Справжньою родзинкою свята став танець матусь та їх дітей - «Танцюю з мамою», під час якого було встановлено танцювальний рекорд України. Серед учасників рекорду було проведено лотерею, переможці якої отримали сертифікат на фотосесію, абонемент у спортивний комплекс, салон краси та подарунковий сертифікат у дитячий магазин», – інформують у міській раді.
12 травня у міській громадській організації «Я – мама!», яка є організатором заходу, Житомир.info уточнили, що учасниками танцю стали 125 пар мам з дітьми.
У мерії також нагадують, що 6 травня Житомирський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту в Житомирській обласній філармонії імені Святослава Ріхтера організували святкову програму до Дня матері.
Довідково про історію свята: Започаткувала це свято жінка Анна Джарвіс. 9 травня 1905 року вона втратила свою матір. Ця велика втрата надихнула її на велику подвижницьку працю: вона написала тисячі листів до державних чиновників, політиків, священиків, щоб ті прийняли державне рішення і один день на рік присвятили матерям — таким чином суспільство мало б віддати шану найдорожчій людині на світі, якою є Мати. 1910 року губернатор американського штату Західна Вірджинія видав прокламацію про святкування Дня матері. Громадський рух поширювався усіма штатами Сполучених Штатів Америки, і у 1914 році Президент Вільсон підписав резолюцію Конгресу, в якій День матері було оголошено державним святом. Невдовзі 43 держави світу теж приєдналися до цього руху.
Довідково про День матері в Україні: офіційно в Україні святкують День матері у другу неділю травня з 1999 року. Але насправді, українці цей день святкували і раніше. Наприклад, українська діаспора в Канаді ще в початку 20-го століття (у 1928 році) почала вітати матерів. А на наступний рік така ініціатива прийшла і до західної України. У Львові у другу неділю травня організовували спеціальні зустрічі матерів і концерти для них. Тут цим займалася редактор тижневика «Жіноча Доля» Олена Кисілевська. Пізніше, за сприяння «Союзу українок» з Канади, вплинула на поширення цього свята по всій території західної України. Потім за радянської влади, свято категорично заборонили. Це тривало до 1999 року.
Як повідомляв Житомир.info,
16 травня 2019 року в Житомирі відзначатимуть День вишиванки:
хочуть провести ходу, майстер-клас з ткацтва та показ-дефіле українського
вбрання і взуття. 12 квітня управління культури Житомирської міської ради оголосило тендер
на послуги з організації та проведення святкового дійства. Очікувана вартість
закупівлі – 50 тис. грн. Також 12 квітня управління культури ЖМР
оголосило два тендери на організацію та проведення у Житомирі заходів до Дня Європи, загальною вартістю 530
тис. грн. День Європи
відзначатимуть у Житомирі 19 травня 2019 року.