У вівторок відбудеться засідання Державної комісії ТЕБ та НС, яка розгляне встановлення жовтого епідемічного рівня по всій території України з 22 вересня.
Про це йшлося на селекторній нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля – інформує 20 вересня пресслужба Кабінету міністрів.
Як повідомили в Міністерстві охорони здоров’я, за останній тиждень кількість підтверджених нових випадків захворювання на COVID-19 зросла на 68%, а госпіталізацій – на 51%.
«Навантаження на систему охорони здоров’я поки що контрольоване. Реанімаційні ліжка зайняті на 33%, ліжка з киснем на 29%, але при цьому людей, яким призначена киснева терапія, на цих ліжках – 19%», — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
У зв'язку з погіршенням епідемічної ситуації, Уряд на позачерговому засіданні ухвалив рішення про продовження дії адаптивного карантину до 31 грудня 2021 року.
Крім того, учасники наради обговорили проведення наступного засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Під час нього буде розглянуто питання впровадження жовтого рівня епідемічної небезпеки по всій території країни з 00 годин 00 хвилин 22 вересня 2021 року.
Прем’єр-міністр підкреслив, що водночас запрацюють нові правила адаптивного карантину, які послаблюють обмеження для тих закладів господарювання та освіти, в яких вакциновано першою дозою не менше 80% персоналу.
«Ми змінили підхід до карантинних обмежень та дозволили роботу таким закладам, щоб не зупиняти економічний та освітній процес у нашій країні. Держава надала можливість кожному громадянину щепитися безкоштовно різними вакцинами на вибір. Вакцинація залишається пріоритетом у протидії поширенню хвороби», — наголосив Денис Шмигаль.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що минулого тижня відбулася переорієнтація мобільних бригад щеплення на заклади освіти.
За інформацією МОЗ, обмеження «жовтої» зони передбачають обов'язкове дотримання маскового режиму, фізичної дистанції у 1,5 м, забороняється:
проведення масових заходів за участю більш як 1 особи на 4 кв. м. площі будівлі або території,
заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць,
заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше ніж 1 особа на 10 кв. метрів,
обмеження по часу роботи закладів відсутні.
Учасники наради також наголосили на важливості протидії підробці документів, які засвідчують вакцинацію та відсутність захворювання на COVID-19.
Голова Національної поліції Ігор Клименко доповів про результати перевірки щодо підроблення ковід-документів за минулий тиждень. Так, було проведено 14 обшуків, що стосуються фактів підроблення результатів ПЛР-тестів, довідок про вакцинацію, міжнародних свідоцтв про вакцинацію та ковід-сертифікатів. З них 2 обшуки в медичних закладах, та 2 – у туристичних агенціях. Було задокументовано незаконну діяльність трьох лікарів і семи посередників у шести регіонах країни. Вилучено 50 міжнародних свідоцтв про вакцинацію, 107 ПЛР-тестів і заблоковано 1 телеграм-канал, яким займався розповсюдженням таких документів.
«Прем’єр-міністр дав завдання МВС та МОЗ спільно з СБУ продовжити роботу щодо викриття осіб та веб-ресурсів, які займаються виготовленням та розповсюдженням підроблених документів та шкодять здоров'ю українців», - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, Житомирський райвідділ поліції відкрив кримінальне провадження для перевірки інформації про втручання в електронну систему з метою підробки сертифікату про вакцинацію.
Як повідомляв Житомир.info, Уряд на засіданні 13 вересня 2021 року встановив нові карантинні норми та умови для власників «жовтих» і «зелених» COVID-сертифікатів.