Суспільство

В Бердичівському районі зафіксовані випадки, коли невідомі повідомляють родичам військових про їх загибель чи полон

8 August 2022, 17:58

На території Бердичівського району зафіксовано випадки, коли невідомі особи телефонують родичам військовослужбовців та сповіщають про загибель сина/чоловіка під час ведення бойових дій або кажуть, що він потрапив у полон.

Про це 8 серпня повідомляє пресслужба Житомирської ОВА з посиланням на начальника Бердичівської районної військової адміністрації Людмилу Димидюк.

«Житомирська ОВА закликає ретельніше перевіряти інформацію, яка надходить з невідомих та неофіційних джерел. Ворог веде в Україні активну інформаційну та психологічну війну, метою якої є зламати та залякати українців, посіяти у їх серцях страх й зневіру. Змусити панікувати й втручатися у роботу відповідних державних служб, намагаючись розшукати інформацію про своїх рідних», - йдеться у повідомленні.

ВАЖЛИВО: Наказом Міністерства оборони України передбачено, що у випадку загибелі військового командир військової частини того ж дня повідомляє про це військового комісара за місцем проживання сім’ї. Також формується офіційне письмове сповіщення про загибель, яке надсилається до місцевого РТЦК та СП (військкомату). Відправляти цей документ безпосередньо сім’ї загиблого заборонено. І саме військкомат на підставі отриманого сповіщення зобов’язаний повідомити сім’ї або близьким родичам військового про його смерть.

Додатково державою було розроблено чіткий механізм – «Дорожня карта дії родини», на випадок якщо член родини, який зарахований до лав ЗСУ (у тому числі – ТРО), правоохоронних органів, пропав безвісти, потрапив у полон або загинув. Ознайомитися з «картою дій» можна тут.

Нагадаємо, 1 липня в МВС нагадали номери телефонів, за якими можна сповістити чи дізнатися, що людина потрапила у полон.

Як повідомляв Житомир.info, 29 квітня 2022 року в прямому ефірі програми «Тема дня» начальник ГУНП у Житомирській області Олег Трачук розповідав про новий вид телефонного шахрайства, коли вимагають гроші за нібито звільнення з полону. В травні Генштаб повідомляв, що до родичів військовослужбовців Збройних Сил України почали надходити підозрілі телефонні дзвінки та повідомлення, шахраї пропонують за грошову винагороду «надати інформацію» про військового та «сприяти визволенню з полону». Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими наголошував, що публічне розповсюдження інформації про полонених може зашкодити процесу обміну.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ОВА полон повідомлення ТЦК та СП Бердичівський район  
Матеріали по темі