В умовах енергетичної нестабільності Уряд тимчасово, на 6 місяців, змінив правила проведення торгів, тим самим забезпечивши рівний доступ до системи публічних закупівель Prozorro. Зокрема, скасовується лише один елемент в процедурі, коли суб‘єкти торгуються, - власне «аукціон».
Про це зазначила заступник міністра економіки України Надія Бігун 3 січня в ефірі одного з телеканалів – інформує пресслужба Мінекономіки.
«Якщо на початку осені доля торгів з одним учасником складала приблизно 60%, то на кінець грудня цифра зросла до 88%. Бізнес, особливо малий і середній, зіткнувшись з блекаутом та не маючи змоги одразу забезпечити сталий інтернет і живлення, був позбавлений можливості брати участь у аукціонах. З прийняттям відповідної постанови, ми зробили наголос на першій ставці, на підготовку до якої у компаній є мінімум 7 днів. Це стимулюватиме пропозиції з найменшою ціною і збільшуватиме конкуренцію», - прокоментувала Надія Бігун.
Таке рішення прийняте тимчасово – на 6 місяців. Відповідні зміни у процедурі закупівель можуть бути переглянуті за умови стабілізації ситуації з електроенергією. Разом з тим, згідно з Директивою 2014/24/ЄС від 26 лютого 2014 року застосування аукціону під час проведення процедур закупівель не є обов’язковим.
За 1-2 місяці результати торгів за оновленою процедурою будуть проаналізовані та враховані під час подальшого розвитку системи публічних закупівель Prozorro. Крім того, за рекомендацією Світового Банку Prozorro вже почала реалізацію механізму, коли замовник при оголошенні тендера самостійно визначає, чи потрібен йому аукціон під час відкритих торгів.
«Ми сподіваємося, що такі дії позитивно вплинуть на економію бюджетних коштів, адже держава зараз є одним з найбільших покупців. При цьому головний принцип – відкритість і чесна конкуренція – завжди залишатимуться незмінними», - підкреслила Надія Бігун.
Нагадаємо, комунальне підприємство «Житомиртеплокомуненерго» впродовж 2022 року кілька разів проводило закупівлю послуг на капітальний ремонт труб котелень, загальна сума закупівель становить 15 млн 948 тис. грн, договори укладалися лише з однією фірмою – ТОВ «Будівельно-торгівельна компанія «Світ Будінвест».
Як повідомляв Житомир.info, управління освіти і науки Бердичівської міської ради після розгляду подання Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції 23 грудня 2022 року відмінило тендеру на завершення будівництва дошкільного навчального закладу в Бердичеві очікуваною вартістю 91,4 млн грн.