Суспільство

Що тече у річках поблизу Житомира, або Марганцеві ріки, азотні береги

23 July 2008, 09:49

 

Інформація про рівні високого та екстремально високого забруднення довкілля у червні за даними мережі Державної гідрометслужби. А ми про це нічого не знали...

Випадки високого забруднення, коли вміст хімічних речовин перевищує гранично допустиму концентрацію у 10 разів, було відзначено на 17 водних об’єктах у 17 пунктах на чотирьох морських станціях.

Так, 13 червня був зафіксований випадок дефіциту кисню на рівні екстремально високого забруднення (ЕВЗ) на ріці Устя за 2,5 кілометра нижче Рівного. Можливі причини забруднення — скиди міського комунального підприємства «Рівневода».

У Дніпровсько–Бузькому гирлі та у Південному Бузі в районі міста Хмельницький зареєстровані випадки низького вмісту розчиненого у воді кисню на рівні високого забруднення, чому сприяли гідрометеорологічні умови — слабке перемішування водних мас на мілководді при високій температурі води.

У річках Західний Буг, Південний Буг, Устя, Горинь, Тетерів відзначено п’ять випадків високого забруднення нітритним азотом, що обумовлено стоками комунальних підприємств Кам’янки–Бузької, Хмельницького, Рівного, Славути, Житомира. У річках басейну Південного Бугу (Ров, Соб), басейну Дунаю (Чорний Черемош), річок Приазов’я (Кальміус, Кальчик), басейну Сіверського Дінця (Казенний Торець, Сухий Торець), Дніпра (Тясмин, Гнилоп’ять) зафіксовано випадки високого забруднення сполуками марганцю, у Пруті — сполуками заліза. Можливі джерела високого забруднення цих річок — неорганізовані скиди забруднювальних речовин у селах, стоки промислових підприємств Коломиї, Донецька, Маріуполя, Слов’янська, Бердичева.

У водах Азовського моря в районі Таганрозької затоки зареєстровані випадки високого забруднення нітритним азотом, що пов’язано з промислово–комунальними скидами Маріуполя у річку Кальчик.

Радіаційна ситуація

За період спостережень підвищені рівні радіаційного фону радіометричною мережею Державної гідрометеорологічної служби не спостерігались. За даними 181 станції мережі спостережень гідрометслужби, потужність експозиційної дози (ПЕД) гамма–випромінення змінювалась на території України в межах 7—28 мкР/год. Найвищі рівні ПЕД — 28 мкР/год зафіксовані у Чорнобильській зоні відчуження та в Коростені (третя зона). У Києві гамма–фон змінювався від 10 мкР/год (3, 6 та 27 червня) до 15 мкР/год (7, 14 та 29 червня) і в середньому за місяць становив 12 мкР/год. Це відповідає природному рівню, який в Україні не перевищує 20 мкР/год.

Інформацію надано Центральною геофізичною обсерваторією МНС України.

 

http://www.umoloda.kiev.ua

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі