Влада

Суд скасував дозвіл Житомирської облради на видобуток цирконієвих руд у Поліському заповіднику

26 грудня 2017, 17:34

За позовом прокуратури Житомирської області скасовано незаконне погодження надання спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування цирконієвих руд в Олевському районі.

Про це 26 грудня повідомляє прес-служба прокуратури Житомирської області.

«Йдеться про те, що у лютому 2017 року рішенням Житомирської обласної ради безпідставно погоджено суб’єкту господарювання надання спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування цирконієвих руд та супутніх корисних компонентів Південно-Західної ділянки Яструбецького родовища, що в Олевському районі. Зокрема, зазначена земельна ділянка, на якій розташоване родовище, належить до заповідних лісових урочищ – охоронної зони Поліського природного заповідника загальнодержавного значення. У цьому заповіднику, з метою захисту його природних комплексів від господарської діяльності на прилеглих до нього територіях, створена охоронна зона загальною площею майже 12,5 тис га, у якій не допускається будівництво промислових та інших об'єктів, мисливство, розвиток господарської діяльності, що може призвести до негативного впливу на території та об'єкти природно-заповідного фонду. Крім того, погодження спеціального дозволу на користування надрами надано без зазначення його площі», - інформує прокуратура.

Відстоюючи інтереси держави та територіальної громади, прокуратура області подала до суду позов про визнання протиправним та скасування протиправного погодження надання спеціального дозволу на користування надрами, який наразі задоволено у повному обсязі.

Нагадаємо, на сесії Житомирської обласної ради 23 лютого цього року були прийняті шість рішень, які стосуються дозволів на користування надрами. Зокрема, 35 депутатів підтримали рішення про погодження надання спеціального дозволу на користування надрами ТОВ «АБВ-4» з метою видобування цирконієвих руд та супутніх корисних компонентів Південно-Західної ділянки Яструбецького родовища, що знаходиться в Олевському районі.

Як повідомляв Житомир.info, за зверненням «АБВ-4» питання корегування меж охоронної зони Поліського природного заповідника розглядала минула каденція обласної ради на сесії 10 вересня 2015 року, але для прийняття рішення не виставило голосів. У березні 2017 року був підготовлений аналогічний проект рішення про зменшення на 37,3 га межі охоронної зони Поліського природного заповідника в Олевському районі, але питання на сесію не виносилося і проект рішення з сайту зняли.


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: надра прокуратура цирконій Олевський район облрада суд 
Матеріали по темі