3 квітня 2020, 08:12 Житомир: °C
Юрій Малашевич
Депутат Черняхівської районної ради

Жителі налякані перевищеням швидкості на вулицях Черняхова! Що робити?!

Мабуть не знайдеться такого черняхівця який би не бачив як по вулицях нашого містечка на великих швидкостях прямо таки пролітають молоді люди на закордонних швидкісних машинах та мотоциклах, несучі пряму загрозу життю та здоров’ю маленьким дітям та дорослим, нехтуючи нормами безпеки як своєї так і пішоходів. З цією проблемою люди неодноразово звертались до поліції, але як ми бачимо толку мало.

Дана проблема стала актуальною темою для обговореннях у вузьких та широких колах громадського активу селища. Тому я не зміг залишитись осторонь такого важливого аспекту суспільного життя як безпека на дорогах та дотримання у Черняхові правил дорожнього руху.

Сподіваємось, що вже незабаром буде винесено питання додаткового встановлення світлофорів, але досвідченні жителі стверджують , що краще і дешевше на небезпечних ділянках розмістити так звані «лежачі поліцейські». Офіційна назва - пристрій примусового зниження швидкості дорожньо-транспортної техніки на вулицях та дорогах. Як варіант…?!

У Європі їх називають «сплячими поліціянами», у нас вони більш відомі як «лежачі поліцейські», також вони відомі як «гасії швидкості» або «штучні дорожні нерівності». Це не ліниві працівники правоохоронних органів, а штучні перешкоди на дорозі, призначення яких – змусити водія пригальмувати та пропустити пішохода на переході. Встановлення лежачих поліцейських - необхідна там, де потрібно примусово знижувати швидкість руху автомобілів до швидкості 40 км/год і менше.

Окрім вул. Слобідської поблизу гімназії та вкінці вул. Володимирської район ПМКнеподалік дитячого садочку, на яких встановлені два подібні обмежувачі на все селище більше цих пристроїв ніде немає. А чому б не обладнати «лежачим поліцейським» ділянку вулиці І. Франка (кол. Калініна) при повороті до Черняхівської ЗОШ, та деякі інші місця.

Невже селищна рада дійсно не може встановлювати ці пристрої на будь-якій вулиці, де вважає за потрібне або де її про це попросили мешканці? Щоб знайти відповідь на це запитання я звернувся до мешканців Черняхова і отримав відповідь, що така необхідність є, а тому це питання потрібно невідкладно вирішувати.

Хотілося б звернути увагу, що облаштування «лежачих поліцейських» є не єдиним способом забезпечення безпеки пішоходів на дорозі, і до того ж не найдешевшим. Наприклад, можна забезпечити гарне освітлення пішохідних переходів, облаштувати шумові смуги, встановити світлофори «за вимогою». Ну і нарешті, можна звернутися до відповідних компетентних органів з проханням проводити регулярні рейди у місцях руху пішоходів через проїзну частину, щоб зафіксувати факти порушення як то кажуть на місці.

Стосовно виявлених порушень, якщо такі будуть виявленні і зафіксовані, мною буде надіслано звернення до відповідних інстанцій. Але яким би чином не закінчилася ці історії з «лихими мотоциклістами та крутими водіями», всім нам – і пішоходам, і автомобілістам – потрібно вчитися поважати правила дорожнього руху і поважати один одного на дорозі: не перевищувати швидкість, не виходити на проїзну частину у заборонених місцях тощо. Занадто вже дорогою може бути ціна такого порушення…

Як батько дітей, як громадський активіст і патріот свого району звертаюсь до обласного керівництва, Черняхівської селищної ради щодо негайного вирішення цього питання.

Нагадаю, що ще в середині 2017 року я як журналіст піднімав це болюче питання на шпальтах районної газети "Нове життя"

Не розумію чому до цього часу Черняхівська РДА на чолі з Олександром Дубецовим мовчить і робить вигляд, що нічого не відбувається.

Тож будьмо чемними, людяними та уважними один до одного. Бережімо себе та своїх ближніх.