Влада

Католики претендують на приміщення краєзнавчого музею, питання розглядала комісія Житомирської облради

18 February 2017, 14:08

Депутати запропонували детально вивчити питання щодо будівлі краєзнавчого музею, на яку претендує католицька церква.

Про це повідомляє прес-служба Житомирської облради в інформації про засідання постійної комісії обласної ради з гуманітарних питань 16 лютого.

«Профільна комісія розглянула звернення управління Київсько-Житомирської Дієцезії Римсько-Католицької церкви в Україні щодо передачі їм приміщення комунального закладу «Житомирський краєзнавчий музей» обласної ради. Представник Дієцезії повідомив, що зазначена будівля збудована на початку 20 століття стараннями Римської Католицької Церкви для власних потреб. У цьому будинку знаходилось помешкання для священиків, що працювали в парафії та школах. Тому церква звертається з проханням вирішити питання повернення будівлі», - йдеться у повідомленні.

Представник управління культури облдержадміністрації поінформував комісію про те, що підстав для безоплатної передачі будівлі приміщення музею немає, оскільки приміщення може бути вилучено лиши за умови надання йому іншого рівноцінного приміщення. Більше того, будівля є об’єктом культурної спадщини, тому рішення про його вилучення приймається за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері культури та мистецтв.

«За результатами обговорення депутати запропонували детально вивчити це питання за участю представників міської та обласної влади, музею, католицької церкви, громадськості і прийняти остаточне рішення щодо приміщення», - повідомляє обласна рада.

Нагадаємо, цього року обласний краєзнавчий музей вперше став учасником міжнародного флешмобу – селфі в музеї. 

Як повідомляв Житомир.info, у вересні 2011 року приміщення церкви на Замковій горі, в якому знаходився природничий відділ обласного краєзнавчого музею, передали УПЦ МП, тоді ж губернатор Сергій Рижук обіцяв за рік побудувати нове приміщення для музею природи. У вересні 2012 року урочисто заклали каспулу на місці зведення нового музею, через три роки довгобуд "законсервували".

 

Фото з сайту облради

Житомир.info

 

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі