Влада

Верховна Рада у першому читанні прийняла закон «Про енергоефективність будівель», - Зубко

23 June 2017, 11:42

Закон 4941-д «Про енергетичну ефективність будівель» дає українським родинам маршрутну карту для проведення енергоефективних заходів та можливість зменшити тиск комунальних тарифів. Це один з ключових законів у реформі енергоефективності. Він визначає правові, економічні та організаційні засади енергетичної ефективності будівель.

Про це наголосив віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, виступаючи у Верховній Раді на підтримку закону – інформує прес-служба віце-прем’єра.

«Законопроект стосується енергоаудиту будівель, в першу чергу – житла наших громадян. Спільно з депутатським корпусом і експертами ми розробили закон «Про Фонд енергоефективності», який є технічним і фінансовим інструментом. Для держави, для кожної української родини дуже важливо, щоб саме впровадження відбувалося максимально ефективно. Для цього потрібно в першу чергу проаналізувати стан будівель і які енергоефективні заходи потрібно впровадити, щоб максимально отримати ефект, а саме – зменшення споживання енерговитрат. Цей закон дає в першу чергу можливість проаналізувати стан, надати рекомендації, визначити енергоаудиторів, які безпосередньо будуть нести відповідальність за надані рекомендації і створять прозорі умови на цьому ринку. Ми з депутатським корпусом знайшли компроміс, який дозволяє сьогодні рухатися вперед і витримувати вимоги третього енергетичного пакету. Запровадження цього інструменту наближає нас до зменшення енергоспоживання, дає чіткий вихід з того стану ЖКГ і житлового сектору, який на сьогоднішній день витрачає втричі чи в п’ять разів більше, ніж в країнах Східної Європи», - наголосив Геннадій Зубко.

Документ запроваджує енергетичну сертифікацію, із визначенням класу будівлі за європейською шкалою та рекомендаціями зі зменшення енергоспоживання,  встановлює правила атестування енергоаудитора та їхню відповідальність. Введення в дію закону стимулює споживачів заощаджувати ресурси, наближає Україну до європейського рівня послуг, відкриває ринок енергоаудиту.

Важливі новації документу – фіксація нормативно-правових засад для незалежного моніторингу сертифікатів енергоефективності будівель, а також – відповідальності за порушення законодавства у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель.

Зубко відзначив, що документ спрямовано на виконання зобов’язань України з імплементації у національне законодавство вимог відповідної Директиви Європейського Парламенту та Ради ЄС.

Як повідомляв Житомир.info, в лютому цього року віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко пояснював, що для того, щоб кожна людина могла отримати правдиву інформацію про стан будівлі та витрати в ній енергії, необхідно запровадити сертифікацію енергоефективності будівель і це прописане у розробленому Мінрегіоном спільно з міжнародними експертами проекті Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», якій знаходиться на розгляді Верховної Ради.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі