Влада

Прогалина у правовому полі може коштувати Житомирщині втрати четвертої частину лісу

22 September 2017, 15:04

Чинні класифікаційні ознаки надзвичайних ситуацій не мають опису ознак надзвичайних подій, пов’язаних із шкідником та всиханням лісу.

На сьогодні лісівники можуть опиратися лише на пункт 2.46 Наказу Міністерства НСУ «Про затвердження Класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій». Даним пунктом визначено, що надзвичайні ситуації техногенного характеру оголошуються у разі «поширення небезпечної хвороби рослин на великі площі в умовах масового інфекційного захворювання з ураженням понад 25% загальної кількості сільськогосподарських рослин».

Мова йде про аграрні культури, відповідного ж класифікатору для лісових насаджень не існує! Проте керуватися даними класифікаційними ознаками абсурдно. Площа хвойних лісових масивів Житомирщини складає майже 400 тисяч гектарів, 25% пошкодженої території становитиме цифру у приблизно 100 тисяч га, а це фактично площі лісів 3 лісових господарств, які можуть всохнути, якщо чекатимуть ознак, описаних у класифікаторі. Загальна ж кількість земель лісового фонду складає майже 800 тисяч гектарів. Прогалина у правовому полі може коштувати Житомирщині зокрема всихання та втрати четвертої частину лісу.

У зв’язку з цим Житомирське обласне управління лісового та мисливського надіслало листа на ім’я голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради з проханням звернутися до Міністерства аграрної політики щодо ініціювання змін класифікаційних ознак та скликання комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайної ситуації. З метою напрацювання шляхів подолання надзвичайної ситуації, що склалася не тільки на Житомирщині, а й у Волинській, Київській, Львівській, Рівненській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській областях, у Держлісагенстві утворено Штаб з розробки заходів поліпшення санітарного стану лісів.

Прес-служба Житомирського обласного управління лісового і мисливського господарства

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі