У ніч на 9 березня російські війська нанесли масований ракетний удар по містах України. По Житомиру ворог вдарив «шахедами», поціливши в об’єкт енергетичної інфраструктури. Тож місто залишилося без світла та води. Допоки комунальники з відповідними службами працюють над відновленням електро- та водопостачання у місті, люди йдуть у «Пункти незламності».
«Інтернетом скористатися і зарядити свій пристрій, щоб не лишатися без спілкування. Бо ж хочеться знати, як там родичі у Миколаєві, подзвонити, дізнатися як вони, і в Донецькій області, двоюрідний брат воює, племінник воює, то потрібно мати зв’язок», – каже Жанна.
«Казав колега, що приходили люди починаючи з 3-ї години ночі. Заступив на чергування о 6 ранку сьогодні. Людей багато, мешканці нашого міста мають змогу прийти зарядити телефон, адже проблеми зі світлом. Попити чаю, зігіртися», – коментує черговий в «Пункті незламності» Дмитро Д’яков.
За комп’ютером у «Пункті незламності», що розгорнутий у приміщенні колишнього кінотеатру «Жовтень», зустрічаємо пані Валерію. Жінка розповідає: прийшла сюди разом із синами. Допоки ті зайняті в ігровій кімнаті, вона працює.
«Прийшла за інтернетом і за світлом, працюю вдома віддалено, а працювати потрібно. А там діти мої граються, двоє, взяла їх з собою», – ділиться Валерія.
Подібна ситуація і в іншому «Пункті незламності», що на майдані Польовому.
«Тут добре працює інтернет, завжди можна підзарядити ноутбук і телефон. Також він знаходиться досить близько до мого дому, тому приходжу сюди, щоб попрацювати», – говорить Павло.
«Прийшли зарядити телефон, бо не встигли цього зробити», – відповідає Ірина.
А поки чекають, Ірина каже: зігріваються теплими напоями.
«Є водичка тепла, є чайок, усім можна скористатися, все добре», – зазначає жінка.
«Приходить багато людей заряджати телефони, пити каву, чай, зігрітися», – повідомляє рятувальник Володимир Мазяр.
Черговий пункту, рятувальник Володимир, зауважує: після ворожих ракетних атак охочих скористатися послугами «Пунктом незламності» в рази більше, аніж у звичайний день.
«Збільшується, коли є «прильоти» по енергетичній інфраструктурі. У звичайні дні небагато людей заходить», – каже Володимир.
Всього на Житомирщині працює понад 300 пунктів незламності, їхні адреси можна знайти на офіційних сайтах міськради та обласної військової адміністрації.
Нагадаємо, під час повітряної тривоги, яка була оголошена о 2:18 год. 9 березня, ворог завдав удар по Житомиру «шахедами», поціливши у підстанцію. Внаслідок цього місто лишилося без світла і води. На щастя, минулося без постраждалих. За фактом обстрілу критичної інфраструктури на Житомирщині СБУ розпочала розслідування.
Редакція Житомир.info отримала відео читачів з моментом влучання дрона-камікадзе у підстанцію, після чого зайнялася пожежа.
Після відбою повітряної тривоги, яка тривала з 2:17 до 7:52, дитсадки та ліцеї Житомира були готові приймати дітей. Після 9:00 в місті почали відновлювати водопостачання, на складні перехрестя, де не працюють світлофори, вийшли регулювальники.
Як повідомляв Житомир.info, в ніч з 8 на 9 березня 2023 року противник завдав масованого ракетного удару по об‘єктах критичної інфраструктури України: ворог здійснив 81 пуск ракет різного базування.