Події

Бердичівський, Житомирський та Коростишівський райони – лідери за зловживаннями влади в земельних питаннях

8 February 2012, 09:43

Захист інтересів держави та прав громадян в екологічній сфері та земельних відносинах – пріоритетний напрям у діяльності прокуратури, - повідомили в прес-службі Житомирської обласної прокуратури

Важливість цього напрямку діяльності органів прокуратури підтверджують цифри та факти порушень чинного законодавства, встановлені під час прокурорських перевірок. Упродовж 2011 року Житомирським міжрайонним природоохоронним прокурором за результатами правозахисної діяльності порушено 11 кримінальних справ стосовно  службових осіб. За результатами їх розслідування до суду направлено 8 кримінальних справ, відшкодовано державі 814 тис. грн. коштів та накладено арешт на майно на 837 тис. грн.

У цілому за минулий рік прокуратурою внесено 80 подань та приписів, за якими відшкодовано державі майже 1 млн. грн., притягнуто 58 осіб державних контролюючих органів до дисциплінарної відповідальності. Опротестовано 57 незаконних актів органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.

За результатами пред’явлених природоохоронною прокуратурою позовами судами задоволено рішень на суму понад як півмільйона гривень, за якими сплачено до бюджету більше 500 тис. грн.

Найбільше порушень встановлено у сфері земельних відносин, оскільки земля в області належить до тих об’єктів, навколо яких вчиняється найбільше правопорушень. На жаль, часто сприяють вчиненню  правопорушень органи державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, які відстоюють інтереси приватні, а не державні. Найбільше таких фактів природоохоронною прокуратурою встановлено у Бердичівському, Житомирському та Коростишівському районах.

Зокрема, службовими особами Коростишівської райдержадміністрації, управління Держкомзему у Коростишівському районі, порушено низку статей Земельного кодексу України (у 2010 році) прийнято розпорядження про приватизацію понад 380 га земель державного підприємства. За даним фактом порушено кримінальну справу, ведеться досудове слідство.

У цілому цією райдержадміністрацією у 2010 році видано більше 20 розпоряджень про надання понад 20 громадянам (кожному по 2 га) нашої та інших областей дозволів на виготовлення документів на право власності на землю для ведення особистого селянського господарства. Окремі громадяни, за сприяння службових осіб Управління Держкомзему у Коростишівському районі, оформили право власності на землю на загальну площу 18 га земель державної власності, чим заподіяно шкоди на суму понад 572 тис. грн.

З метою повернення незаконно отриманих земельних ділянок державі, природоохоронною прокуратурою заявлено більше 10 позовів з вимогою скасування державних актів на право власності на землю тощо. У грудні 2010 року

Вищим адміністративним судом України визнано розпорядження райдержадміністрації незаконними.

Нинішнього року правозахисну діяльність прокуратури з питань захисту інтересів держави та прав громадян в екологічній сфері та земельних відносин визначену як одну із пріоритетних. А звідси – завдання природоохоронної прокуратури - постійно тримати у полі зору стан додержання законності на даному напрямі у нашій області.

Житомир.info
 

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі