Суспільство

В Житомирській психлікарні кажуть, що пацієнти не мерзнуть, але є проблеми з ліками та харчуванням

12 March 2012, 11:59

На сайті Житомир.info було опубліковано звернення громадської ради при облдержадміністрації Житомирському губернатору Сергію Рижуку щодо ситуації, яка склалась навколо зриву опалювального сезону в лікувальних закладах області, зокрема в Житомирській обласній психіатричній лікарні № 1.

Редакція отримала лист за підписом головного лікаря Житомирської обласної психіатричної лікарні №1 Віктора Шумлянського.

«Відповідаючи на порушені запитання, з метою проінформувати громадську раду, а також громадськість області, повідомляю таке.

1. Опалювальний сезон відбувався без зривів.

2. Забезпечення лікарні теплом не припинялося. 

3. Тендерні торги були проведені своєчасно. За результатами поданих учасниками документів було визначено переможця, який здійснював, і продовжує здійснювати забезпечення лікарні тепловою енергією. Результати торгів було скасовано Антимонопольним комітетом - через формальні порушення в документації всіх учасників торгів. Учасник, який програв торги - ТзОВ «Крігер-Енергія» - ось уже другий рік поспіль в буквальному сенсі атакує лікарню. Ми змушені відбивати ці напади, аби не допустити, зокрема, зриву опалювального сезону та погіршення становища наших пацієнтів.

4. Фактів нецільового використання бюджетних коштів не було. У наведеному Вами звіті КРУ (№ 06-04-175320 від 21.06 2011) висновок про «нецільове призначення бюджетних коштів на оплату енергоносіїв на суму майже 800 тис. грн. за період з 2008 по 2010 роки» не міститься».

Водночас питання забезпечення пацієнтів повноцінним лікуванням справді потребує уваги та обговорення.

Наша лікарня визнається лідером з питань реформування психіатричної допомоги. Зокрема, за показниками виявлення  на ранніх стадіях психічних розладів та проведення високоспеціалізованого лікування первинних психотичних епізодів, геронтопсихіатричних захворювань, гострих психотичних і межових психічних захворювань. А також проведення комплексу реабілітаційних заходів з застосуванням психотерапевтичних і психосоціальних методик.

Наш підходи – це поєднання медикаментозних і психотерапевтичних методів лікування, що, поряд з підвищенням ефективності лікування, значно його здешевлює.

І другий аспект – це те, що на Заході психотерапевтичне лікування дуже дороге, а ми навчаємо наших психіатрів, психологів і медичних сестер проводити його практично безкоштовно (за їхню зарплатню).

Результати нашої роботи – це не лише високі статистичні показники, а й оцінка пацієнтів та їхніх родичів. У якому стані перебуває лікарня та пацієнти може переконатися кожен, хто відвідує нашу лікарню.

Керівництво та персонал лікарні постійно та цілеспрямовано працює над вирішенням цих та інших питань задля забезпечення нормального функціонування лікарні та належного рівня лікування пацієнтів. Але маємо визнати, що не всі проблеми вдається вирішити. Так, зокрема, на лікування пацієнтів з обласного бюджету протягом останніх років виділяється лише 15% від розрахункової потреби. Зокрема, сума, яка виділяється на харчування одного пацієнта в день складає 2 грн. 86коп – замість необхідних 36,24 гривень. На обслуговування медичної апаратури,  обладнання, ремонти (навіть аварійні) не виділено жодної гривні.

Цього ж року коштів з бюджету виділено стільки, що їх вистачить (за розрахунками минулого року, що наводилися вище) лише на 7-8 місяців роботи лікарні.

За таких умов ми були б не в змозі забезпечити мінімальні умови для пацієнтів без їх участі та участі їх родичів, перш за все на купівлю медикаментів, так як «Лікарняна каса» від нас відмовляється, а надання платних послуг нам забороняють».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі