Спорт

Житомирські діти починають займатися карате з 5 років

27 March 2012, 17:42

Юна жителька Озерного Влада каже, що в школі може постояти за себе, бо займається карате. Влада півроку відвідує школу карате-до в Озерному. Вдруге приймає участь у змаганнях. Каже, що виходити на татамі їй не страшно.

Тим більше не страшно Владі розбиратися з нахабною поведінкою деяких хлопчиків у школі. Каже, що вже може дати здачі і постояти за себе. На тренування ходить три рази в тиждень. Карате цій юній дівчині подобається.

Загалом, як ми побачили, карате починають займатися в дуже юному віці - 4-5 років. І до 7-ми, 8-ми років дехто вже встигає досягнути рівня виступів на чемпіонатах Європи та світу.

25 березня в Озерному пройшов чемпіонат області з шотокан карате до за версією SKIF. 80 учасників. 200 медалей, грамот та нагород. Учасники з Житомира, Озерного, Новогуйвинська, Коростеня, Ушомира, Нової-Борової, Овруча, Лугин.

Карате до - видовищний контактний, активний вид спорту, з глибокою філософією. Ми не побачили агресії у очах дітей. Тут вчать поважати свого суперника, битися без ненависті, битися зі спокійним серцем за справедливість.

Президент обласного представництва Шотокан карате-до за версією SKIF Олег Мерлушкін каже, що карате на Житомирщині розвивається активно, але до певної межі. Досягати вищих результатів не дозволяє обмежене фінансування. Держава, знаємо, як підтримує освіту, культуру, спорт - обов\'язково на словах, а до діла справа рідко доходить. За таких умов каратистам доводиться розраховувати лише на власні ресурси, чого дуже рідко є достатньо, щоб відправити юних спортсменів на міжнародні змагання за кордон.

Чим більше ми висвітлюємо життя федерацій контактних видів єдиноборств, тим більше усвідомлюємо, що відсутність підтримки збоку держави - проблема, яка стосується всіх. Найгірше - це те, що у багатьох клубах діти змушені займатися у непристосованих умовах, оскільки немає коштів для придбання татамі, спортивного інвентарю.

Але дітям, на щастя далеко до проблем дорослих. Вони змагаються, відчувають радість перемоги і вчаться приймати поразки.

Результати змагань:

Перше загальнокомандне місце - команда "Саторі" (Коростень, представництво SKIF), друге місце - житомирська команда "Кемпо", третє - обласна федерація карате Jka (Коростень).

Кращі спортсмени:

В клубі "Саторі"

1. Угнивий Іван;

2. Пашинський Анатолій;

3. Малиновський Володимир.

В клубі "Кемпо"

1. Ренькас Віталій;

2. Торянік Євген;

3. Шелест Володимир;

4. Мельничук Данило;

5. Ясен Віта.

Команда обласної федерації Jka

1. Зеленова Домініка;

2. Марінкін Денис;

3. Смеюн Іван.

Записати свою дитину на карате до? Правильне рішення. Телефонуйте: (067) 597-33-73

Прес-служба ЖОГО "МІР"

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі