Суспільство

Житомирські студенти перемогли на «Завтра.UA»

25 May 2012, 17:47

Вже вшосте Стипендіальна програма «Завтра.UA» проводить конкурс, в якому збирає понад 300 переможців попередніх трьох етапів на триденний форум під Києвом. В першому етапі приймали участь 13 студентів ЖДУ ім. І.Франка, але на церемонію нагородження, яка відбулася в середині травня, було запрошено 6 переможців. Стипендіатами цього року стали Олена Волкова (студентка першого курсу магістратури ННІ іноземної філології) та Тетяна Назарчук (студентка шостого курсу ННІ філології та журналістики). Проте найчисельнішу групу житомирської делегації склали студенти соціально-психологічного факультету, а саме: студенти V курсу Белла Антонян-Шевчук та Михайло Сидоренко, студентка ІV курсу Юлія Покотило та переможниця конкурсу наукових робіт з психології Наталія Грозь.

Але й серед переможців, виявляється, також визначалися переможці. Голова Студентського братства ЖДУ ім. І.Франка, студентка соціально-психологічного факультету Юлія Покотило на форумі була нагороджена дипломом за найкращу конкурсну роботу за науковим напрямом «Педагогіка і освіта». «Для мене це було великою несподіванкою! Адже і не здогадувалася, що експерти оцінять мою роботу таким високим балом (56 з 60). Темою нашого дослідження було створення «Літературного кафе» для дітей-інвалідів на базі «Кавоманії» в м.Житомирі. Проект спрямований на виявлення та підтримку літературної обдарованості неповносправних дітей. Він є реалістичним, тому сподіваюся, що незабаром ми його реалізуємо!», - ділиться враженнями студентка. 

Перші два дні роботи форуму були присвячені командотворчим та проектним тренінгам, а також розробці соціальних проектів в таких галузях, як культура, здоров’я, освіта, екологія, захист прав людини, соціальна та психологічна підтримка та ін. Варто відмітити, що студенти соціально-психологічного факультету ЖДУ ім. І.Франка разом  іншими стипендіатами виграли соціальний проект «Дворові ігри. UA», метою якого є відривання дітей від комп’ютерів, відновлення між ними живого спілкування та спонукання до активного способу життя. Його реалізація проводитиметься за фінансової та організаційної підтримки Фонду Віктора Пінчука.

Живе спілкування з такими людьми, як Віктор та Олена Пінчук, Сергій Тигіпко, Маргарита Січкар, Олександр Богуцький, Ірена Карпа, Сергій Кузин, Наталя Яресько стало одкровенням для студентів. Вони ділилися зі стипендіатами історіями свого успіху та давали поради щодо реалізації проектів.

Спеціальним гостем цьогорічного форуму став  засновник Wikipedia Джиммі Вейлз, який виступив з лекцією «Як Інтернет змінює майбутнє».  Лектор, як і стипендіати, був в джинсах та футболці стипендіальної програми з написом «Завтра.UA», та щиро спілкувався з українськими студентами.

На розважальну програму було запрошено молодіжний гурт «Пара Нормальних».  

Форум промайнув швидко, проте наших переможців чекає реалізація виграного проекту та стипендія від Фонду Віктора Пінчука в розмірі 942 грн., яку вони отримуватимуть протягом 12-ти місяців.

 

Заступник голови Студентського братства соціально-психологічного факультету

Юлія Дацюк

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі