Політика

Сидір Кізін: «Побиття журналістів свідчить про страх і слабкість цієї влади»

30 травня 2012, 17:25

30 травня розпочалося вирішальне судове засідання у справі народного месника Віталія Запорожця, який зупинив міліційне свавілля у Броварському районі Київщини. Адвокатом Запорожця є голова Житомирської обласної організації ВО «Свобода», адвокат Сидір Кізін.

На підтримку Віталія, якому намагаються присудити найвищу міру покарання, зібралися декілька сотень українців – вони заповнили всі місця зали засідань і навіть сиділи на підлозі. Решта групи підтримки розмістилася біля будинку суду.

На початку засідання суддя відхилила клопотання про допит свідків та відмовила у задоволенні клопотання адвокатів щодо допуску ЗМІ на оголошення вироку; після цього оголосила перерву, під час якої представники ЗМІ зайшли в зал суду. Тоді Віталія Запорожця без речей вивели в невідомому напрямку, а працівники спецпідрозділів "Грифон" і "Беркут" почали крутити руки та бити журналістів (серед постраждалих журналісти 5 каналу, "Свідомо", газети "ВО "Свобода""), жорстоко били присутніх у залі суду, які прийшли підтримати Віталія Запорожця та не заважали роботі суду й міліції.

Станом на 12-30 від міліційних побоїв постраждали десятки людей, яких били в приміщенні суду та в коридорах. Серед затриманих – журналіст газети "ВО "Свобода"", прес-секретар Київської "Свободи" Кирило Бабенцов, свободівець Сергій Бондар, координатор Комітету визволення політв\'язнів Микола Коханівський; жорстоко побито Онисію Гарай, кількох неповнолітніх, голову "Братства святого Луки" Ганну Сінькову, Ольгу Ключкей, неповнолітнього Богдана Григоренка (16 років) та молодь, яка прийшла до суду, аби підтримати народного месника Віталія Запорожця.

Громадськість вимагає припинити суддівське і міліційне свавілля.

Суддя оголосила перенесення судового засідання на 18 червня. До суду підтягнуто спецпідрозділ "Беркута", який охороняє автозаки із затриманими.

«Побиття журналістів свідчить про слабкість і страх нинішньої влади. На нас не подіє той тиск, який чинять міліціонери. Ці люди мали б охороняти порядок, натомість стали маріонетками», - прокоментував ситуацію адвокат Віталія Запорожця Сидір Кізін.

Довідка: Віталій Запорожець із с. Семиполки на Київщині повстав проти міліцейського свавілля та припинив знущання над селянами місцевого керівника міліції. За сфабрикованою кримінальною справою селянину загрожує довічне ув\'язнення, але на захист Віталія Запорожця встало все село та вся Україна. Нещодавно його було нагороджено премією імені Олекси Гірника. Нагороду отримала мати Віталія, яку зала зустріла оваціями.

Прес-служба Житомирської обласної організації ВО "Свобода"

Нагадаємо, Сидір Кизір є маржоритарним кандидатом від об\'єднаної опозиції за Чуднівським округом у Житомирській області.

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі