Суспільство

На святі «Лесині джерела» в Новограді-Волинському презентують рекордний коровай

24 July 2012, 16:09

З 27 по 29 липня в Новограді-Волинському відбудеться Міжнародне свято літератури та мистецтва «Лесині джерела».

Програма святкування розміщена на офіційному сайті міста Новоград-Волинський.

У п’ятницю, 27 липня, в Літературно-меморіальному музеї Лесі Українки, музеї родини Косачів, історико-краєзнавчому музеї та Палаці культури ім. Лесі Українки проходитимуть виставки та екскурсії.

О 12 годині розпочнеться Всеукраїнський конкурс виконавців художнього слова ім. Лесі Українки в музеї родини Косачів.

З 14.00 по 17.00 відбудуться літературно-мистецькі заходи у літературно-меморіальному музеї Лесі Українки:
- «Я словом правди Камінь оживила І житиму, як і жила на світі» - до 25-річчя встановлення в місті пам’ятника Лесі Українки;
- «Ой, палка ти була, моя пісне!» - до 95-річчя видання книги «Народні мелодії з голосу Лесі Українки»;
- Презентація альманаху «Зерниця» місцевих поетів та прозаїків.

О 19.00 в Палаці культури ім. Лесі Українки відбудеться урочисте відкриття Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела», де Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки покаже драматичну імпровізацію «І все-таки я тебе зраджу».

В суботу, 28 липня, об 11.00 та 12.00 будуть організовані автобусні екскурсії містом. Збір біля центрального входу в парк культури і відпочинку.

Об 11.00 відбудеться літературна зустріч за участю лауреатів державної і обласної премії ім. Лесі Українки у Літературно-меморіальному музеї Лесі Українки:

- до 40-річчя вручення премії ім. Лесі Українки;

- «Твір, народжений любов’ю» – до 110-річчя видання драматичної поеми Лесі Українки «Одержима».

З 12.00 до16.00 – в музеї родини Косачів пройде Всеукраїнський конкурс автентичного співу «Животоки».

У цей день в місті буде організована виставка-продаж виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва України «Містечко майстрів», а також майстер-класи в парку культури і відпочинку. 

З 15.30 розпочнуться святкові заходи в літературно-меморіальному музеї Лесі Українки.

О 16.30 від музею пройде святкова хода учасників та гостей свята та відбудеться урочисте покладання квітів до пам’ятника Лесі Українки.

В 17.00 в Фортеці відбудеться народне театралізоване дійство «Деревлянська Хата – дивами багата», на вулиці Чернишевського пройде конкурс на кращу вишиванку «Поліська вишиванка», на вулиці Шевченка – «Свято книги» . В усіх цих місцях гостей свята розважатиме «Народна вертівка» за участю кращих аматорських колективів України. А в музеї родини Косачів відбудеться  концерт ансамблю камерного співу Making waves з м. Київ.

О 18.00 запланована презентація рекордного короваю «Звягельський коровай – символ єднання рідного краю».

О 21.00 розпочнеться вечірній святковий концерт на головній сцені міста на площі Лесі Українки з музичною програмою «З ночі до ранку з гуртом «Древляни».  Концерт завершиться святковим феєрверком.

У неділю, 29 липня, о 16.00 відбудеться конкурс-фестиваль баяністів «Поліські переливи». А о 19.00 на гостей свята чекає концертна програма «Дарую вам свої пісні» Віталія Мальчука з Одеси. 

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі