Культура

Перший Польський театр в Україні відкрився у Житомирі

17 січня 2008, 07:45

Його актори - школярі. Перші п’єси розучують на польській і українській мовах.
Микола Варфоломєєв (режисер Польського театру): “Є у планах зіграти п’єсу папи Римського “Римський триптих“. Це моя мрія, але я думаю, що вона здійснена. Тому що польський театр буде жити, процвітати і все у нас буде добре“.
Театр створили з ініціативи спілки поляків у Житомирській області. Якщо ж поринути в історію, то взагалі перший театр у Житомирі заклав класик польської літератури та драматург Юзеф Крашевський у середині ХІХ століття. У приміщенні театру виступали французька Поліна Віардо, росіянин Михайло Щепкін та українські класики Марія Заньковецька, Михайло Старицький та Марко Кропивницький. А от сучасний польський театр робить лише перші кроки.
Творчі плани юного театру грандіозні - поставити п’єсу “Одержима“ Лесі Українки і побувати з гастролями у Польщі. Та поки у театру немає ні залу для репетицій, ні великої сцени. Уся підготовка до майбутньої прем’єри проходить у місцевому костелі.
Ян Пурвінський (єпископ-ординарій Києво-Житомирської дієцезії): “Я думаю, що ця справа є дуже потрібна. І це потрібно розвивати. Щоб були не тільки професійні але й добровільні театральні трупи. Які приходять і хочуть щось робити і щось показувати“.
Сьогодні театр набирає популярності серед молоді. Усе більше талановитих школярів хочуть потрапити у трупу.
У театрі вчать молодих людей акторському мистецтву, крім того тут можна навчитись польській мові.

Перший Польський театр в Україні.

 

http://24tv.com.ua/

Матеріали по темі