Події

Чому екс-працівники Житомирського ЕТЦ не можуть ознайомитися з матеріалами справи, яку вже двічі закрили

6 November 2013, 18:10

 Звільнених працівників житомирського Експертно-технічного центру (ЕТЦ) Держгірпромнагляду України не повідомили про те, що їхню справу закрили.

У міську прокуратуру колишні працівники ДП «Житомирський експертно-технічного центру Держгірпромнагляду України» прийшли для того, щоб ознайомитися з матеріалами кримінального провадження щодо законності їх звільнення. Натомість там їм повідомили, що справу закрито і вручили відповідну постанову, датовану 23 жовтня.

Наталія Куркчі обурена. Жінка каже, що про закриття кримінального провадження, у якому вона проходить як потерпіла, її мали повідомити одразу, а не тоді, коли вона сама прийшла у прокуратуру. Заступник прокурора міста обіцяв розібратися - провести перевірку і службове розслідування.

Жінка розповідає, що писала безліч клопотань у прокуратуру – хотіла дізнатися, як проходить розслідування. Але відповіді їй надавали із запізненням, або й зовсім ігнорували. У прокуратурі кажуть: діяли в рамках чинного законодавства.

«Відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», звернення розглядаються протягом місяця. Відповідно до нас надійшли клопотання і готується відповідь. Вже на ті клопотання, які надійшли ми вже надали відповідь», - пояснює заступник прокурора м. Житомира Юрій Козлов.

За роз’ясненнями журналісти звернулися до житомирського юриста Олексія Ясюнецького. Він зауважив, що, якщо йдеться про кримінальне провадження, керуватися потрібно Кримінально-процесуальним кодексом України, а не законом про звернення громадян, і розглядати клопотання в триденний термін.

Наталія Куркчі каже, що раніше у матеріалах суду вона вже бачила постанову про закриття цього ж кримінального провадження, датовану 11 жовтня з печаткою Держгірпромнагляду. Жінка її сфотографувала і продемонструвала на камеру.

«Тут чітко видно, що вона підшита разом з іншими матеріалами. Але я не здивуюся, якщо завтра піду ознайомлюватися з матеріалами, а цієї постанови там не буде. Номери співпадають, а дата закриття не співпадає. Як можна одну й ту ж справу закрити двічі?», - каже жінка.

Незважаючи на те, що згідно статті 221 того ж Кримінально-процесуального кодексу України не допускається відмова у наданні для ознайомлення матеріалів кримінального провадження, Наталія Куркчі переконує, що їй досі не дають цього зробити. Жінка разом з колишніми колегами планує оскаржувати рішення про закриття справи, бо вважає, що розслідування проводилося з порушеннями.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі