Суспільство

На кордоні Житомирської області хлібом-сіллю зустрічали військових 30-ї бригади, які вийшли з оточення

4 вересня 2014, 11:59

 Пізно ввечері 3 вересня на кордоні Житомирської та Київської областей півсотні людей хлібом-сіллю з квітами та прапорами зустріли військовослужбовців 30-ї новоград-волинської бригади, які поверталися з зони проведення АТО.

За словами військових, вони їдуть вже понад дві доби. Стояли на заводі в Лутугіно (Луганська область), наказ відступати отримали останніми. Усі стомлені, але щасливі нарешті повернутися на рідну землю:

«З 25 серпня ми були в пеклі і 1 вересня з нього вирвалися. Нам просто пощастило. Ми не знали дороги, нас обстрілювали з «Градів». Там вже нема ніяких «ополчєнцов», самі російські військові. Усі до зубів озброєні. З автоматів по них стріляти – як з рогатки. Ми ледь вибралися. В Харкові люди нормальні, а в Луганську їдеш – тобі дулі тикають, кажуть: чого ви сюди приїхали, бандери. А інші тут з тобою спілкуються нормально, а тоді біжать здавати наші позиції», - розповідають військові.

Для багатьох з них це перша поїздка додому з того часу, як вони були мобілізовані до лав Збройних сил.

За словами кандидата на посаду заступника голови Житомирської ОДА Ярослава Лагути, приїхали приблизно 70 військовослужбовців з 30-ї бригади – частина з них вийшла з оточення, частина приїхала на планову відпустку для подальшої ротації:

«Дуже страшні події були. Хлопці самі кажуть, що першого вересня в них був другий день народження. Те, що зараз відбувається, вже не можна називати АТО, тому що терористів майже немає. Є або відверті найманці російські або регулярні війська. Місцеві ДНРівці, ЛНРівці повтікали або поскладали зброю і фактично це неоголошена, але війна», - говорить Лагута.

Житомир.info

Матеріали по темі