Прокуратурою Житомирського району подано до суду позов про визнання незаконними та скасування розпоряджень голови Житомирської райдержадміністрації, а також визнання недійсним договору оренди земельної ділянки водного фонду площею понад 45 га.
Про це Житомир.info повідомила прес-служба прокуратури Житомирської області.
Йдеться, зокрема, про те, що між приватним підприємцем та райдержадміністрацією у 2006 році укладено договори оренди земельної ділянки водного фонду площею понад 45 га для рибогосподарських потреб на території Озерянківської сільської ради Житомирського району, терміном дії до 2016 року.
Однак, у порушення вимог чинного законодавства, відведення землі здійснено без проведення обов’язкової державної землевпорядної експертизи щодо можливості надання ставка в оренду та врахування наявних соціально-економічних наслідків.
Окрім того, розпорядженням голови райдержадміністрації надано дозвіл на розробку технічної документації зі встановлення меж земельної ділянки площею 22 га. Водночас, у подальшому затверджено документацію та передано в оренду удвічі більше - понад 45 га землі.
Прокуратурою району вжито заходів для повернення землі водного фонду у власність держави.
Як повідомляв Житомир.info, у Ружинському районі у 2013 році, на порушення вимог законодавства, двом приватним особам було надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення 17 земельних ділянок загальною вартістю понад 10 млн. грн.




















