Суспільство

Житомирські екологи попередили про штрафи за знищення червонокнижних первоцвітів

24 February 2015, 13:16

З метою захисту та відтворення видів рослин, занесених до Червоної книги, Державна екологічна інспекція у Житомирській області оголосила про початок щорічної операції «Первоцвіт».

Про це Житомир.info повідомила прес-служба державної екологічної інспекції у Житомирській області з посиланням на начальника інспекції Богдана Гнатюка.

Оперативна робота з виявлення порушень зосереджуватиметься в місцях збору, шляхах перевезення та в пунктах пропуску через державний кордон.

Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких червонокнижних видів рослин, як цикламен Кузнєцова, підсніжник складчастий, шафран весняний, шафран кримський, білоцвіт весняний тощо призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі їх ареалу, - зазначає прес-служба.    

Діюче законодавство передбачає суворе покарання за знищення рослин, занесених до Червоної книги України.

Відповідно до ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від трьох до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 грн. до 255 грн.) з конфіскацією об’єктів рослинного світу. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, - тягнуть за собою накладення штрафу від дев’яти до двадцяти чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 153 грн. до 408 грн.) з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу.

Згідно ст. 90 КУпАП знищення видів рослин, які занесені до Червоної книги України, тягне за собою накладення штрафу: на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 грн. до 510 грн.) з конфіскацією незаконно добутого, на посадових осіб від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 грн. до 850 грн.) з конфіскацією незаконно добутого.

Крім того, за кожен екземпляр незаконної добутої рослини, занесеної до Червоної книги України, передбачена відповідна компенсація за її знищення, наприклад: черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн., шафрани (крокуси), підсніжники - від 49 грн. до 62 грн. в залежності від виду, сон-трава від 37 грн. до 62 грн. в залежності від виду.

Державна екологічна інспекція у Житомирській області закликає всіх небайдужих до навколишнього середовища громадян приєднатися до операції «Первоцвіт», проявивши екологічну свідомість – не зривати,  не продавати і не купувати перших весняних квітів заради збереження унікальної природи Житомирщини.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі