Місто

На кінотеатрі «Україна» може з’явитися меморіальна дошка поляку, який був у Житомирі разом з Петлюрою

8 травня 2015, 11:32

У Житомирі на фасаді будівлі кінотеатру «Україна» по вулиці Київській, 13 обласна молодіжна громадська організація «Союз Польської Шляхти» хоче встановити пам’ятну меморіальну дошку польському політичному та державному діячу Юзефу Пілсудському.

Про це йдеться у проекті рішення Житомирського міськвиконкому «Про розроблення проектної документації на встановлення меморіальної дошки Юзефу Пілсудському», опублікованому на сайті мерії.

«Розглянувши заяву Житомирської обласної молодіжної громадської організації «Союз Польської Шляхти» щодо встановлення пам’ятної дошки польському політичному та державному діячу Юзефу Пілсудському на фасаді будівлі кінотеатру «Україна» по вулиці Київській, 13, враховуючи згоду власника кінотеатру «Україна» товариства з обмеженою відповідальністю «Візаж», виконавчий комітет міської ради планує запропонувати ЖОМГО «Союз Польської Шляхти» розробити проектну документацію на встановлення пам’ятної дошки, в якій також зазначити вартість та джерела фінансування виготовлення та встановлення даної меморіальної дошки», - йдеться у проекті рішення.

Після розроблення дана проектна документація має бути подана на розгляд архітектурно-містобудівної ради при управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Житомирської міської ради. Також потрібно отримати погодження на встановлення пам’ятної дошки Юзефу Пілсудському в управліннях культури та містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Житомирської міської ради. Лише після цього усі документи мають бути подані на розгляд виконавчого комітету для отримання згоди на встановлення даної дошки на фасаді будівлі кінотеатру «Україна» по вулиці Київській, 13.

Юзеф Пілсудський (1967-1935 рр.) – польський політичний діяч, перший голова відродженої польської держави, засновник польської армії, маршал Польщі. В інтернеті є згадка про те, що 26 квітня 1920 року Юзеф Пілсудський разом з Симоном Петлюрою перебував у Житомирі, де вони виступили зі зверненням до українського народу, в якому підтверджували право народу на незалежність і власний вибір державного устрою.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі