Напередодні Новорічних та Різдвяних свят у Житомирі поліцейські проводять профілактичні заходи та перевіряють законність вирубки та торгівлі хвойними деревами.
Про це Житомир.info повідомила прес-служба ГУ Нацполіції в Житомирській області.
25 грудня у Житомирі поліцейські та представники Державної екологічної інспекції перевірили два торгівельних майданчики, визначені місцевою владою для продажу новорічних деревець.
Правоохоронці з’ясовують, звідки доставлені хвойні дерева, перевіряють наявну документацію та відповідне маркування, застерігають продавців від здійснення торгівлі у заборонених місцях.
За словами досвідчених торгівців, вони привозять ялинки та сосни із місцевих лісгоспів, де обирають найкращі деревця.
«Займаюсь передноворічними продажами вже понад десяток років. Усі ялинки сортові, вирощені в лісгоспі, чіповані. Документація відповідно оформлена і людина, яка придбає деревце, може бути впевнена, що воно не містить шкідливих речовин, без радіації», – розповідає продавець Юрій.
Під час рейду правоохоронці застали трьох чоловіків, які пропонували перехожим щойно зрубані соснові деревця. Як з’ясувалось, документів на їх вирубку та продаж вони не мали. Відтак, екологи склали відповідні протоколи про адміністративні правопорушення. Чоловікам доведеться сплатити штрафи, причому не тільки за порубку дерев, але й за нанесену шкоду довкіллю.
«Спільні рейди триватимуть до завершення передсвяткової торгівлі новорічними деревцями. Крім того, поліційні патрулі забезпечують охорону від вандалів ялин, що ростуть в обласному центрі поблизу адміністративних будівель та у парковій зоні», – прокоментував заступник начальника ГУНП Юрій Лебідь.
Як повідомляв Житомир.info, 18 грудня у Житомирі запрацював ялинковий базар на Лятошинського.






Фото ГУ Нацполіції в Житомирській області




















