Влада

Житомирян за кошти міського бюджету навчатимуть, як управляти житловою нерухомістю

22 February 2016, 16:05

 Житомирська міська рада оголошує набір на навчання по програмі «Управління житловою нерухомістю» для осіб, що працюють, планують працювати на ринку управління багатоквартирними житловими будинками або цікавляться питаннями управління житловою нерухомістю.

Про це повідомляє сайт Житомирської мерії.

«Лекторами навчального курсу будуть експерти і спеціалісти з питань управління нерухомим майном, юридичних, економічно-фінансових, бухгалтерських та технічних аспектів управління житловим будинком тощо. Вартість навчання покривається за рахунок коштів міського бюджету міста Житомира. Навчання відбудеться в місті Житомирі (орієнтовна дата навчання з 23 по 27 травня 2016 року)», – йдеться у повідомленні.

Слухачі, які пройдуть навчальний курс і успішно складуть підсумкове тестування, матимуть змогу пройти додаткове навчання та отримати сертифікат державного зразка про підвищення кваліфікації працівника сфери житлово-комунального господарства за напрямком «Управління житловою нерухомістю».

Особи, які зацікавлені в участі у навчальній програмі повинні заповнити анкету, що додається та надіслати її до 22 квітня 2015 року на адресу департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради (адреса вказана в анкеті).

За більш детальною інформацією щодо участі в навчальній програмі «Управління житловою нерухомістю» звертайтесь за адресою: Житомирська міська рада, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2, департамент економічного розвитку, каб.263.

Також у міській раді покроково роз’яснили порядок створення ОСББ.

Схематично це виглядає наступним чином:

СТВОРЕННЯ ІНІЦІАТИВНОЇ ГРУПИ

До складу ініціативної групи має входити щонайменше троє власників квартир чи нежитлових приміщень будинку. При цьому, орендарі як квартир, так і нежитлових приміщень членами ініціативної групи бути не можуть.

ВИЗНАЧЕННЯ КОЛА ВЛАСНИКІВ ЖИТЛОВИХ ТА НЕЖИТЛОВИХ ПРИМІЩЕНЬ У БУДИНКУ

На цьому етапі ініціативна група має зібрати дані про приналежність квартир та нежитлових приміщень, скласти списки співвласників багатоквартирних будинків, обов'язково. Важливо також провести інформаційно-роз'яснювальну роботу серед співвласників про те, як і для чого створюється ОСББ.

СКЛИКАННЯ УСТАНОВЧИХ ЗБОРІВ

Скликання проводиться не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів. Перед тим, як вони відбудуться, ініціативна група має підготувати проект протоколу установчих зборів, список співвласників. Крім того, мають бути складені пропозиції щодо складу правління ОСББ та ревізійної комісії, проект Статуту ОСББ, визначений час та місце проведення установчих зборів.

ПРОВЕДЕННЯ УСТАНОВЧИХ ЗБОРІВ

На установчих зборах приймається рішення про створення ОСББ. Учасників слід зареєструвати письмово.

З 1 липня 2015 року порядок голосування на зборах змінився.

По-перше, відтепер відсутнє поняття кворуму: скільки співвласників багатоквартирного будинку прийде на збори – стільки і голосуватиме. Для прийняття рішення потрібна більшість голосів усіх співвласників, а не лише тих, хто був присутнім на зборах.

По-друге, рішення приймається не двома третинами голосів присутніх, як було раніше, а більшістю голосів усіх співвласників (більше половини голосів).

По-третє, у разі, якщо на самих установчих зборах рішення не набирає встановленої більшості голосів співвласників "за" чи "проти", то обов’язковим є проведення письмового опитування.

Принцип визначення кількості голосів у кожного співвласника. Нові ч.7 і ч.8 статті 6 Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” передбачають:

1) розподіл голосів пропорційно до площі – як загальне правило;

2) розподіл голосів за принципом "один власник – один голос" – якщо одній особі належить більше 50% усіх площ у багатоквартирному будинку.

ПІДГОТОВКА УСТАНОВЧИХ ДОКУМЕНТІВ ДО РЕЄСТРАЦІЇ

Ухваливши рішення про створення ОСББ, установчі збори повинні визначитися, кому доручити вчиняти дії з подальшої державної реєстрації ОСББ. Це може бути хтось із числа ініціативної групи або майбутній голова правління тощо.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі