Влада

У Житомирській міськраді показали, як працюватиме «електронний квиток» у громадському транспорті

22 February 2016, 17:58

У Житомирській міській раді вивчають досвід із запровадження системи електронної оплати за проїзд у громадському транспорті.

Про це повідомляє сайт Житомирської міської ради.

За словами виконавчого директора консорціуму Лілії Бородуліної, впровадження даних систем дозволить зменшити витрати на збір виручки, дасть змогу вести персоніфікований облік пільгових перевезень, запровадити комфортний для населення засіб оплати проїзду. Вона зазначила, що у разі впровадження відповідного проекту мешканці Житомира зможуть розраховуватися за проїзд проїзним квитком на базі безконтактної картки, або купуючи квиток із захищеними знаками валідності з можливістю електронного, а також звичайного механічного компостування.

«У 2015 році у Києві, вперше в Україні, консорціумом «АСТЕК» у партнерстві з MasterCard, АТ «Ощадбанк» та АТ «Банкомзв’язок» запроваджено оплату за проїзд із використанням безконтактної банківської картки з системою PayPass або іншого гаджета, оснащеного цією технологією. Я плачу годинником – це банківська картка, телефонами можна, картками», – розповіла Лілія Бородуліна і зауважила, що для розрахунку можна буде використовувати також студентський квиток і ко-брендингову картку.

Вартість проекту включає витрати на програмно-технічні засоби, що встановлюватимуться у транспортних одиницях, інфраструктуру автоматизованого продажу карток та білетів. Її розраховуватимуть з урахуванням транспортної структури міста та чисельності населення.

«Наразі ми вивчаємо досвід із впровадження єдиного електронного квитка та пропозиції різних компаній. Вони пропонують різні моделі впровадження є-квитка, а наша задача – обрати оптимальний варіант для Житомира. Пропозиція Консорціуму «Астек» є цікавою ще й тому, що дана компанія пропонує реалізувати цілком інвестиційний проект без залучення коштів з міського бюджету», - зазначив заступник міського голови Дмитро Ткачук.

Для реалізації проекту представники Консорціуму «Астек» запропонували співпрацю на засадах державно-приватного партнерства через механізм концесії, інвестиційного законодавства. Повернути інвестиції вони планують від частки збільшення збору виручки за проїзд.

Як повідомляв Житомир.info, наприкінці вересня 2015 року, в інтерв’ю Сергій Сухомлин розповів про введення «електронного квитка» та супротив депутатського корпусу та керівництва ТТУ.

 

Фото з сайту Житомирської мерії

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі