Влада

Мінсоцполітики і СБУ перевіряють правомірність нарахування соціальних виплат переселенцям

25 February 2016, 16:28

Міністр соціальної політики України Павло Розенко наполягає на необхідності притягнення до кримінальної відповідальності чиновників усіх рівнів, які задіяні в організації злочинних схем щодо оформлення соцвиплат для псевдопереселенців.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.

«Переселенцям, які змушені були виїхати із непідконтрольних українській владі територій, боятися немає чого. Боятися треба чиновникам і шахраям, які організували ці злочинні схеми і привласнюють кошти Державного бюджету України. Я публічно звертаюся зараз до представників усіх правоохоронних органів: шахраї, які наживаються на людському горі, мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності», - сказав Розенко 25 лютого на спільній прес-конференції із головою СБУ.

Павло Розенко поінформував, що загальний річний обсяг виплат з Державного бюджету України тимчасово переміщеним особам становить 30 млрд грн, з яких десятки мільярдів осідають у кишенях шахраїв.

За його словами, у 2015 році припинено виплату пенсій близько 22 тисячам осіб, які померли.

«Якщо взяти демографічну ситуацію, попередній рівень смертності в Донецькій і Луганській області, – припинень виплати пенсій у зв’язку зі смертю повинно бути як мінімум 70-80 тисячам осіб, а ми маємо 20 тисяч. Це означає, що мінімум 60 тисячам осіб, про яких ми не маємо жодної інформації, пенсійні кошти продовжують виплачуватися. Враховуючи ще й фіктивно оформлені інші соціальні виплати, з Держбюджету шахраями продовжують «вимиватися» десятки мільярдів. Ми не дозволимо за кошти Державного бюджету України, за кошти українських платників податків годувати хабарників і терористів», - наголосив Павло Розенко.

За словами Павла Розенка, усього Міністерством соціальної політики спільно зі Службою безпеки України перевіряється правомірність нарахування виплат близько 350 тисячам переселенців.

Глава Мінсоцполітики також запевнив, що у разі помилкового припинення соцвиплат внутрішньо переміщеним особам ці виплати будуть відновлені у повному обсязі з моменту їх призупинення.

За інформацією департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації, станом на 20 січня 2016 року місцевими управліннями праці та соціального захисту населення обліковано 10396  внутрішньо переміщених  осіб або 6602 сім’ї з Донецької, Луганської областей та АР Крим.

Щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, призначена 5840 сім’ям (на 9284 осіб). З жовтня 2014 року по грудень 2015 року виплата адресної допомоги зазначеній категорії громадян проведена на загальну суму 55,2 млн.грн., в тому числі 47,9 млн.грн. за 2015 рік. Крім того, 1080 переселенців одержують різні види державної допомоги родинам з дітьми.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі