Культура

Житомирян запрошують на прем’єрний показ фільму про вишиванки

27 May 2016, 09:43

У Житомирі 29 травня у приміщенні кінотеатру ім. Івана Франка о 17:30 відбудеться прем’єрний показ першого повнометражного документально фільму про вишиті сорочки «Спадок Нації».

Про це Житомир.info повідомили організатори кінопоказу.

«На офіційний прем’єрний показ фільму до Житомира завітають також автор ідеї та сценарист фільму Леся Воронюк разом із режисером Олександром Ткачуком. Варто зазначити, що фільм «Спадок Нації» створювали майже рік. У фільмі зняли понад півтисячі сорочок. Автори фільму об'їхали майже всю Україну. Матеріал для стрічки збирали також у Німеччині, Італії, Канаді, ОАЕ і навіть на Росії.

Документальний фільм показує, як традиції вишивки продовжується в Україні, а також на території інших країн де є наша діаспора. Одна з історій, представлених у фільмі, історія Олени Дідик - молодої вишивальниці автентичних сорочок, яка зустріла свого чоловіка на Майдані, вишила йому одну сорочку, а потім він не повернувся з війни», – йдеться в повідомленні.

За словами режисера фільму Олександра Ткачука «Спадок Нації» - це можливість зануритися у невідому досі частину культури України, змінити своє звичне ставлення до вишитої сорочки, і зрозуміти, що це символ, який надихав, захищав і продовжував лінію життя українців.

«Ми зібрали унікальні історії, які це демонструють. Герої вражають своєю відданістю і вірністю вишиванці і готовністю навіть померти за неї. З іншого боку, фільм в розрізі демонструє історію України та боротьбу з одвічними ворогами. Цю історію треба пам’ятати», - розповів він.

Вхід вільний

Як повідомляв Житомир.info, 19 травня 2016 року в Житомирі відзначили День вишиванки.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі