Місто

Авіатренажери і роботи, що можуть мити посуд – у Житомирі вперше провели фестиваль науки і техніки

5 листопада 2017, 17:51

Роботи іграшкові і промислові, військова техніка, конструктори і 3D-принтери, ракети і авіатренажери – на космічно-технічному фестивалі, який вперше влаштували у Житомирі, дорослим і дітям демонструють, до чого техніка дійшла. Фестиваль влаштували з нагоди 20-річчя польоту Леоніда Каденюка у космос, і у перші ж години захід відвідали декілька тисяч житомирян.

Єлісей не відводить очей від робота Альфа. Кожен його рух знімає на телефон.

«Він мене дуже зацікавив, бо у нього багато рухів. Робить рухи, як людина», - розповідає хлопчик.

Іграшкових роботів тут безліч, кожен виконує свою задачу.

«Один із роботів спеціально запрограмований, щоб їхати по колу, по чорній лінії. Ще інший робот запрограмований на вихід із кімнати, тобто, якщо він бачить перепону, він повертається. Слон запрограмований на підняття вантажу», - директор комп’ютерної академії «Шаг» Любов Трибун.

Не менше уваги дістається роботам промисловим. Представлений на фестивалі і робот, який в Україні з’явився лише місяць тому.

«Це перший в світі робот, який може працювати пліч-о-пліч з людиною. Якому не потрібні паркани, не потрібні лазерні огородження. Може коробочку цілий день перекладати, може мити посуд, може робити що завгодно. Виконує шкідливу роботу: фарбування, зварювання, на збірних ділянках їх ставлять. Така ось техніка», - розповідає технічний директор компанії “Енкон” Олександр Жуковський.

Відчути себе пілотом винищувача – теж не проблема. Олександр вперше сів за штурвал, але почувається досить впевнено.

«Відчуття трошки краще, ніж у комп’ютері. Але вже голова закрутилася. Я хлопців своїх привів, ще й сам трохи пограюсь, і вони щось подивляться», - розповідає чоловік.

Перенести людину в інше місце або доповнити реальність з легкістю можуть спеціальні окуляри. Використовувати їх можна не просто для розваг, а, скажімо, в науці.

«Людина одягає цей девайс і може вивчати у візуальному світі зі звуковим супроводженням будову людського тіла. Є кардіоваскулярна система, нервова система, система травлення. Кожен орган можна роздивитися, збільшити, зменшити, подивитися з будь-якої сторони», - розповідає бізнес-аналітик Олександр Кіріков.

Особливість фестивалю SpaceTechFest – мінімум теорії, максимум практичних знань.

«Основна мета - просвітницька, ми хочемо зацікавлювати дітей, починаючи з молодшого шкільного віку, старших дітей. Зацікавлювати саме наукою, зацікавлювати технічними напрямами. Тому що сьогодні дійсно велика кількість випускників їде за кордон. Якщо постійно працювати з молоддю, показувати, що сьогодні це перспективно, це дасть відповідний результат, і ми зупинимо міграцію. Ми зробимо так, що кращі будуть залишатися в нашому регіоні, будуть працювати на місто і на область», - говорить ректор Житомирського державного технологічного університету Віктор Євдокимов.

До організації фестивалю долучилися Житомирський державний технологічний університет, Музей космонавтики ім. С.П. Корольова, військовий інститут ім. Корольова, командування ВДВ, а ще ціла низка підприємств, які вже зараз використовують нові технології у роботі.

«У цьому місяці виповнюється 20 років польоту у космос першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка. Нам хотілося б відзначити цю подію чимось незвичайним. Такий нестандартний підхід дав нам змогу фактично представити тут всі напрями знань. Ми дуже сподіваємося, що така співпраця об’єднає фізиків і ліриків, і це дасть той результат, який взагалі потребує космічна діяльність - нестандартний погляд і новаційне мислення й співпрацю на благо миру», - зазначила директор Житомирського музею космонавтики ім. С.П. Корольова Ірина Дячук.

Житомир.info

Матеріали по темі