Влада

Прокуратура перевірила психінтернати Житомирської області: люди не отримують меддопомогу та позбавлені елементарних зручностей

4 квітня 2018, 10:05

Прокуратура Житомирщини розпочала три кримінальні провадження за фактами порушень у психоневрологічних інтернатах області.

Про це 4 квітня Житомир.info повідомила прес-служба прокуратури Житомирської області.

«Органами прокуратури Житомирської області проведено перевірки дотримання конституційних прав громадян у психоневрологічних інтернатах, установах соціального захисту та інших місцях тривалого перебування (лікування) людей. Під час перевірок виявлені непоодинокі факти порушення прав підопічних в установах системи соціального захисту області, які можливо розцінити як катування та жорстоке поводження при застосуванні до них примусової ізоляції та фізичного обмеження», - повідомляє прес-служба.

Зокрема, адміністрацією комунальної установи «Любарський психоневрологічний інтернат», у порушення вимог ст. ст.4, 25 Закону України «Про психіатричну допомогу», житлові приміщення приймально-карантинного відділення обладнано решітками, у якому, усупереч вимог п. 22 Типового положення«Про психоневрологічний інтернат», у березні 2018 року понад 14 днів утримувались троє громадян, які не були переведені до житлових кімнат.

Службовими особами комунальних установ «Радомишльський психоневрологічний інтернат» та «Березівський психоневрологічний інтернат» допущені грубі порушення вимог ст. 23 Закону України «Про психіатричну допомогу» щодо проведення обов'язкового щорічного огляду підопічних осіб лікарською комісією за участю лікаря-психіатра, психолога і педагога з метою вирішення питання щодо подальшого їх утримання у цих закладах або щодо можливості перегляду рішень про недієздатність тих, хто такими визнаний.

Так, у Радомишльському психоневрологічному інтернаті такі огляди не проводились упродовж 4-х років щодо 70 осіб, а в Березівському психоневрологічному інтернаті - понад 2 роки стосовно 42 осіб, - інформує прокуратура.

За вказаними фактами органами прокуратури зареєстровано два кримінальні провадження за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 140 КК України (невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого).

У порушення вимог ст. 36 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в України», в Іванківському обласному спеціальному будинку-інтернаті взагалі не надається медична допомога підопічним, більшість з яких - інваліди 1 та 2 групи, відсутній будь-який медичний персонал, а угоди із закладами охорони здоров’я та медичними працівниками не укладені.

За повідомленням прокуратури, викликає суттєві зауваження стан матеріально-побутового забезпеченняінтернатних установ: незабезпечення підопічних встановленими нормами житлової площі, миючими засобами, столовим посудом, господарським інвентарем, а також відсутність найнеобхіднішого – елементарних умовдлямиття рук тощо. У кожному третьому психоневрологічному інтернаті відібрані зразки питної води за санітарно-хімічними показниками не відповідаютьвимогам Державних санітарних норм та правил.

«З метою усунення встановлених порушень вимог законодавства органами прокуратури області на адресу керівників комунальних установ внесено 9 документів прокурорського реагування. За результатами проведених перевірок органами прокуратури області зареєстровано 3 кримінальні провадження за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 140, ч. 2 ст. 146 КК України. Досудове розслідування проводять місцеві органи поліції», - інформує прокуратура.

Довідка прокуратури:

У системі соціального захисту населення області функціонує 15 інтернатних установ, у тому числі 3 геріатричні пансіонати, 4 дитячі будинки-інтернати, 9 психоневрологічних інтернатів, у яких проживають громадяни з психоневрологічними захворюваннями. Діє також обласний спеціальний будинок-інтернат, у якому перебувають особи, які за станом здоров’я потребують постійного стороннього догляду, побутового обслуговування, кваліфікованого медичного обслуговування та реабілітаційних послуг. В зазначених установах у 2017 році на повному державному утриманні соціальні послуги отримували 2,3 тис. одиноких непрацездатних громадян та людей з інвалідністю.

Як повідомляв Житомир.info, в 2016 році Генпрокуратуру вразили жахливі умови життя ув’язнених у виправній колонії в Бердичівському районі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: прокуратура інтернат психоневроінтернат  
Матеріали по темі