Культура

Випускники Української академії лідерства презентували у Житомирі сучасну «Енеїду»

9 серпня 2018, 20:13

Випускники Української академії лідерства привезли до Житомира виставу «Енеїда» в авторській інтерпретації. Тут головні герої і у космос летять, і з роботами мають справу. Як каже керівник львівського осередку Української академії лідерства Любомир Шимків: вписали у виставу всі світові тренди.


«Українська академія лідерства - це десятимісячна програма на основі цінностей для випускників шкіл. Вони мають інтелектуальний розвиток, їх навчають вчителі з усієї України, вони мають фізичний розвиток та емоційний розвиток. В рамках емоційного розвитку у них протягом року був театральний гурток і вони працювали з акторами театру Леся Курбаса - Ярославом Федорчуком і Миколою Березою. Перший театральний продукт їхнього гуртка був вертеп. Ми в січні їздили на схід: Харківська, Луганська та Донецька області, підконтрольні території. Коли ми приїхали з експедиції з Євросоюзу студентам запропонували створити гарну виставу. Чому «Енеїда», тому що це гарно і органічно підходило під образ нашого осередку - весела, сатирична. З іншого боку - 220 років від дня публікації «Енеїди». Ми зачепили в «Енеїді» ті тренди, які сталися за рік у світі: Еней летить у космос на Марс, робот Софія йому допомагає, Еней хоче мати теслу і т.п.», - розповідає керівник львівського осередку Української академії лідерства Любомир Шимків.

Показ вистави проходить не на звичній – театральній сцені, а імпровізованій – в будинку родильного притулку Дуриліних, де народився піаніст Святослав Ріхтер. До речі, цю локацію, ділиться в.о. начальника управління культури та туризму Житомирської ОДА Тетняа Парфентієва, обрали не просто так.

«Ми їх запросили і одразу запропонували цю локацію. Вони були у захваті не просто від того, що покажуть цю виставу, а і будуть спонукати до того, щоб ця будівля ожила - будівля, в якій народився Святослав Ріхтер. Ми хотіли показати той стан, в якому знаходиться будівля, ви бачите тріщини позаду мене, будівля в аварійному стані. Тому, нам потрібно звернути на це увагу, законсервувати цей процес, а далі ми вже будемо говорити про поновлення і максимум зусиль будемо для цього прикладати», - ділиться в.о. начальника управління культури та туризму Житомирської ОДА Тетяна Парфентієва.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Енеїда Парфентієва вистава  
Матеріали по темі