Місто

У Житомирі працівники заправки вимагали від ГУ ДФС повернути пальне, вилучене у результаті обшуку

22 листопада 2018, 16:16

Більше півсотні працівників автозаправної станції, на якій більше тижня тому відбулись обшуки та вилучили пальне, пікетували головне управління ДФС у Житомирській області. Мітингарі вимагали повернути паливно-мастильні матеріали, позаяк вилучались вони незаконно, з порушеннями, і тому всьому є не лише підтвердження, а і рішення суду, – зауважує представник ТОВ «Ойл-Ікс» Олег Багатирчук.

«Тринадцятого числа (ред., 13 листопада), до мене прийшла податкова поліція з хлопцями на білих бусах, з литовськими номерами, і нахабним чином, без юридичного обґрунтування, вилучили у мене пальне. Продукція вилучалась нахабним чином, вважаю, що з «тітушками», за підтримки поліції. Ми викликали поліцію, податкова поліція показувала їм постанову суду на вилучення контрафактної продукції, і вони нас відсторонювали і вилучали весь товар. Бензовози, які приїхали на вилучення, не показали жодних документів. Сама перекачка палива проводилась водяною помпою - це не робиться водяною помпою, дірявими шлангами. У нас є відео, де протікає пальне на заправці, стоїть сотня людей: хтось палить, штовхається. Тобто, ми могли усі вибухнути, бо вилучати пальне приїхала фірма у якої КВЕДи на дерево», - розповідає представник ТОВ «Ойл-Ікс» Олег Багатирчук.


«Підприємство повністю офіційне, є приходні документи, які свідчать про придбання у офіційних постачальників даного товару, і є сертифікати відповідності, що засвідчують виробництво даного товару. Ухвала Богунського суду надавала дозвіл вилучати лише незаконно виготовлене майно. Нічого незаконного на даному підприємстві у процесі обшуку знайдено не було. Суд зобов’язав податкову поліцію повернути усе вилучене майно і встановив, що воно було вилучене незаконно від підприємства. Тим більше, що рішення суду в частині повернення майна підлягає негайному виконанню згідно правил КПК. Проте на даний час службові особи податкової поліції, ДФС, відмовляються виконувати дане рішення суду. Вони свідомо вчиняють злочин з невиконання рішення суду», - роз’яснює адвокат Роман Гуртовенко.

Разом із тим, представник «Ойл-Ікс» додає: працює законно, є відповідальним платником податків, тому чекає від податківців вибачення, повернення вилученого майна та відповідей на низку запитань.

«Хто такі «тітушки», які на моєму підприємстві захоплювали, куди поділося моє пальне і найголовніше запитання: чому рішення суду я виконую, а податкова міліція ні», - запитує підприємець Олег Багатирчук.

Зрештою до протестувальників таки виходить представник податкової міліції з пропозицією обговорити питання без камер. Втім, таке підприємця Олега Багатирчука не влаштовує.

«Без камер я готовий був говорити усі ці дні, а тепер я не буду розмовляти без камер. Тому, що я не знаю, що він мені буде говорити, можливо, він мені буде погрожувати, щось пропонувати, я не знаю і не хочу знати. Я буду розмовляти тільки з камерами», – зазначає представник ТОВ «Ойл-Ікс» Олег Багатирчук.

Натомість, керівник прес-служби податкової міліції Олександр Воробей у коментарі Житомир.info запевнив: слідчі дії, обшуки та перевезення вилучених паливно-мастильних матеріалів відбувалось у рамках закону.

«Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС в Житомирській області відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст. 204 ККУ. В рамках розслідування даного кримінального провадження, згідно рішення судів, було проведено обшуки, в результаті яких було вилучено паливно-мастильні матеріали. За нашими даними, ніяких «тітушок», тим більше з литовськими номерами бусів, там не було, там були співробітники ГУ ДФС. Безпосередньо, вилученням паливно-мастильних матеріалів, для того щоб їх потім зберігати, займалось підприємство, яке має всі ліцензії і необхідні дозволи», - наголосив керівник прес-служби податкової міліції ГУ ДФС у Житомирській області Олександр Воробей.

Що ж до того, чому не виконується рішення суду від 19 листопада, в рішенні якого чітко прописано: повернути товар власникам, речник податкової міліції роз’яснює: не виконують рішення суду першої інстанції, адже воно іще не пройшло процедуру оскарження.

«Винесене рішення суду, але дане рішення суду, наскільки я знаю, не вступило у законну силу, тому що воно іще не пройшло процедуру оскарження. Закон дає на внесення апеляції 5 діб. Потім буде рішення апеляційного суду, яке звичайно, буде безумовно виконуватись», - відповів керівник прес-служби податкової міліції ГУ ДФС у Житомирській області.

А поки одні готують апеляцію, представники «Ойл-Ікс» вже звернулись до Генеральної прокуратури та на Урядову гарячу лінію й обіцяють на цьому не зупинятися, аби захистити свої права та бізнес.

Нагадаємо, вранці 22 листопада кілька десятків людей прийшли пікетувати головне управління ДФС в Житомирській області.

Як повідомляв Житомир.info, 13 та 14 листопада 2018 року про припинення роботи нелегальних заправок у Житомирі та області інформувала прокуратура, згодом ГУ ДФС повідомило, що на трьох АЗС у Житомирі за результатами обшуків з незаконного обігу вилучено та передано на відповідальне зберігання 35,4 тонни дизельного пального, 3,7 тонни бензину марки А-95 та А-92, 1,9 тонни скрапленого газу загальною орієнтовною вартістю 1,7 млн. грн. та обладнання на 500 тис. грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: мітинг акція податкова АЗС заправка Воробей  
Матеріали по темі