Місто

У Житомирі на майданах Соборному та Перемоги хочуть бачити музейний простір та зручні умови для велосипедистів

23 листопада 2018, 10:58

Конкурсантам, які розроблятимуть концепції реконструкції центральних житомирських майданів поставили завдання: хочуть створити музейний простір історичної частини міста та вирішити цілий ряд транспортних проблем, в тому числі забезпечити зручні умови для усіх учасників руху: пішоходів, велосипедистів, автомобілістів та громадського транспорту.

До Житомира приїхали команди спеціалістів: ЛКП «Інститут просторового розвитку», ГО «Урбан куратори», ТОВ «UCG»», які були відібрані журі для участі у конкурсі на кращу концепцію реконструкції майданів Соборного та Перемоги. 22 листопада у Житомирській міській раді відбулась установча зустріч з учасниками конкурсу.

Про це повідомили в прес-службі Житомирської міської ради.

«Оновлена концепція майданів Соборний та Перемоги, у першу чергу, має вирішувати транспортне питання. У проекті конкурсантів має бути передбачені місця для пам’ятних знаків. Також потрібно врахувати, що це центр міста, тому концепція має зберігати автентичність міста. План території повинен бути облаштований під організацію свят», – розповів головний архітектор міста Юрій Безбородов.

Начальник управління культури та туризму Житомирської ОДА Тетяна Парфентієва зазначила, що центр Житомира має стати музейним кварталом, адже для цього є вся необхідна база не вистачає лише облаштування території.

«Обласні культурні інституції знаходяться в центрі міста. Зараз нами створюється нова культурна концепція цих закладів і ми хочемо, щоб культурний простір цих закладів виходив за межі будівель. Поряд з майданом Соборним знаходиться Житомирський магістрат, за яким є оглядовий майданчик, звідти можна спостерігати все місто, але його потрібно правильно облаштувати. Поряд з Краєзнавчим музеєм знаходиться сквер, що має запит містян, який в подальшому має стати якісним громадським простором. Також сквер може стати виставковим простором – візитівкою закладів, які знаходяться поряд. Ще одним важливим об’єктом в центрі міста є Житомирський обласний український музично-драматичний театр імені Івана Кочерги, поряд з яким також є сквер, який може стати ще одним громадський простором, який буде корисним для житомирян», - акцентувала увагу Тетяна Парфентієва.

Заступник міського голови Дмитро Ткачук розповів про пріорітети сталої мобільності Житомира та очікування від даного конкурсу.

«З минулого року ми працюємо над планом сталої міської мобільності. Основними цілями цього плану є: посилення ролі громадського транспорту, велосипедний рух, впорядкування паркувального простору, стимулювання пересуватися пішки, безпека руху, а також зовнішнє сполучення міста. Наразі майдан Соборний - найбільша транспортна розв’язка міста, але по факту велика територія в самому центрі цієї розв’язки не відіграє ніякої користі, тому маємо на меті отримати від даного конкурсу комплексну пропозицію з організації даного простору з урахуванням всіх аспектів. Серед основних очікувань і задач, які ставляться перед командами-учасниками, є: гармонійно ув’язати існуючі пам’ятки та будівлі з новими об’єктами, забезпечити зручне співіснування транспорту та пішоходів, створення комфортних публічних просторів, а також створення привабливого та впізнаваного зовнішнього вигляду міста в цілому», - зазначив Дмитро Ткачук.

Марія Байда, керівник офісу ГІЗ розповіла, що за розробку цілісного бачення головних майданів міста команди отримають винагороду в розмірі 250 тис. грн.

Після стартового заходу організатори конкурсу та учасники відправились на майдан Соборний та Перемоги для ознайомлення з територією, інфраструктурою та пам'ятками архітектури.

У прес-службі Житомирської міської ради також розповіли про учасників-конкурсу:

ЛКП «Інститут просторового розвитку» – перше комунальне підприємство, яке мало би спроектувати міський простір так, щоб він став зручним для всіх. Інститут об'єднав фахівців, які раніше спланували вул. Садову – фактично першу у Львові вулицю, яку реконструюють за європейським зразком.

ГО urban куратори – це неприбуткова організація, яка поєднала однодумців у галузі урбаністики, архітектури та культурного менеджменту. Urban куратори працюють зі знехтуваними, однак важливими частинами міста, що потенційно мають цінність для громади та вплив на суспільство.

ТОВ «UCG» - Urban Consulting Group – це молода група компаній, що надає послуги з планування інфраструктури, безпеки на дорогах, транспортних досліджень, моделювання трафіку та розробки транспортних стратегій. Компанія була заснована 2016 року і зараз працює у більше ніж 10 містах України та має два офіси: в Івано-Франківску та Києві.

Основні етапи проекту:

  • 10 січня проектне обговорення;
  • 25 лютого здача проектів командами;
  • 4 березня фінальна оцінка концепцій.

Після цього відбудуться публічні презентації напрацювань команд учасників та громадські обговорення з залученням мешканців міста. Результати конкурсу стануть відомі у квітні.

Нагадаємо, що на розгляд журі було подано 15 заявок, з них журі обрало трьох кращих – які і братимуть участь у конкурсі.

Як повідомляв Житомир.info, влада Житомира планує провести конкурс на кращу концепцію реконструкції майданів Соборний і Перемоги. На засіданні міськвиконкому 1 серпня 2018 року мер Сергій Сухомлин говорив, що на реконструкцію майданів Соборного та Перемоги Житомир може отримати грант в розмірі 10 млн євро.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Соборний майдан Перемоги конкурс архітектор реконструкція проект  
Матеріали по темі