Культура

​В житомирському Домі української культури відкрилась виставка-продаж картин АТОвця Василя Піддубного

4 січня 2019, 17:06

У Домі української культури в Житомирі 4 січня презентували літературно-художній проект «Козацькі байки та історії АТО», автором якого є АТОвець Василь Піддубний. Чоловік розповідає: опісля того, як полишив зону бойових дій, взявся писати оповідання, а от під час перебування на реабілітації у Карпатах йому допомогли виявити хист і до малювання. Відтоді, каже, не полишає мистецької справи.

«Рік тому я проходив психологічну реабілітацію в Карпатах, у творчій Криївці у Віталіни Маслової. Одним із завдань реабілітаційного відпочинку було намалювати фарбами картину. До того я взагалі не знав, як воно робиться. Спробував, і відтоді раз-два у місяць відпочиваю ось так, душею. Беру фарби, змішую їх і малюю картини. На виставці більше 20 картин, частково портрети, природа і картини маріне. Це моя перша спроба малювати фарбами», - розповідає автор проекту «Козацькі байки та історії АТО» Василь Піддубний.


Експозицією можна не лише милуватися, а й придбати. Автор розповідає: вилучені кошти підуть на розвиток творчості талановитих військовослужбовців.

«Це об’єднаний проект художньо-літературний, який хочу розвивати у Домі ветерана. Я сам спробував писати книжки, спробував малювати. Вдалося, і я вірю, що кожен з АТОвців може цим зайнятися, і це найкраща реабілітація. Адже відпочиваєш і розумом і душею, дуже гарний спосіб хлопцям адаптуватися до мирного життя, забути трохи про свої проблеми», - ділиться Василь Піддубний.

На відкриття першої виставки картин Василя Піддубного прийшли та приїхали з інших міст друзі та побратими.

«Всі книги, що він видав, у мене вже є. Нарешті вирішив подивитися, наживо з ним зустрітися. Це ж талант багатогранний - малює картини, пише книги», - ділиться військовослужбовець Микола Тріш.

«Дивовижно, неймовірно, насичено, творчо», - зазначає Олеся Рудик-Саволюк. З Піддубним вона теж спершу потоваришувала у фейсбуці. Сьогодні ж задля зустрічі жінка приїхала з Вінницької області.

«Настільки перейнялася ідеєю його постів, дописів, що придбала чотири книги у нього. Намагаюсь підтримувати таких людей, як Василь, тому що відчуваю у цьому потребу. Якщо вони там, на фронті воюють за наш спокій, то ми максимально маємо тут їх морально підтримати, аби додати їм сили», - зізнається Олеся Рудик-Саволюк.

Виставка-продаж картин триватиме до 21 січня 2019, тому організатори запрошують небайдужих долучатися до доброї справи.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: виставка АТОшник картина Піддубний  
Матеріали по темі