Культура

Юні художники Житомирської області відтворили поліський орнамент у мандрівній книзі «Соборна Україна очима дітей»

18 січня 2019, 18:27

Вихованці художніх шкіл Житомирщини долучились до всеукраїнської акції «Естафета єднання», в рамках якої діти розмалювали орнаментом сторінку у мандрівній книзі «Соборна Україна очима дітей». Вона вже побувала у більшості областях країни, а на її сторінках юні художники малюють образи-символи, характерні для їхнього регіону. Така акція приурочена до 100-річчя проголошення Акту злуки ЗУНР та УНР.

«Першого грудня в місті Фастів на Київщині стартувала загальноукраїнська акція, яка називається «Естафета єднання». Вона передбачає,що впродовж місяця книжка мандруватиме всією Україною, усіма містами. Кожну сторінку заповнюють талановиті діти того або іншого регіону, і вони малюють ті символи, які притаманні саме цій території, цьому регіону, але впізнавані у всій Україні. Сьогодні ця книжка у нас. Вона до нас приїхала з Рівненщини, і наступними будуть кримські татари, які вже заключну сторінку намалюють, і, відповідно, далі буде вже велика презентація загальноукраїнської Соборної України очима дітей», - розповідає начальник управління культури та туризму Житомирської ОДА Тетяна Парфентієва.


До акції долучилось одинадцять дітей, малювати вирішили поліський орнамент. Допомагав їм місцевий художник та викладач Сергій Носок, який і запропонував створити саме такий малюнок.

«Це автентичний житомирський орнамент з Полісся, фрагмент килима. Цей символ традиційно називається дерево життя. Що би тут хотілось закласти по теми соборності: що у дерева є багато гілок, є багато листя, коріння та, можливо, якісь дупла, але це все один організм, одне ціле, найбільш гармонійна форма життя», - зазначає Сергій Носок.

«Нам сподобалась ідея нашого викладача, і тому ми її підтримали. Мені також хочеться внести свій вклад у створення цієї книги», - каже юна художниця Юлія Павленко.

«Я сьогодні малювала орнамент, елементи зеленим кольором. Я люблю малювати, тому вирішила долучитись», - говорить наймолодша учасниця акції, 9-річна Маргарита Костиньова.

Презентувати вже повністю розмальовану книгу планують 22 січня, у День Соборності України, на Софіївській площі в Києві.

Як повідомляв Житомир.info, 22 січня 2019 року, у День Соборності України, житомиряни створять кілометровий «живий» ланцюг єдності – від Свято-Михайлівського собору до Житомирської обласної філармонії.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: День Соборності естафета  
Матеріали по темі