Місто

​У житомирському гідропарку зловили поранену рись

21 January 2019, 14:42

21 січня у Житомирі зловили рись, яка розгулювала гідропарком.

Про це Житомир.info розповів держінспектор з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції України Віктор Радушинський.

«21 січня у гідропарку відловили поранену рись – червонокнижну тварину. У неї перелом правої передньої лапи. Фахівці встановили, що це самець, він кастрований. Тобто, ймовірно, його ще кошеням хтось відловив і забрав з дикої природи», - розповів Віктор Радушинський.

За його словами, наразі потрібно вилікувати цю тварину, а потім прийматиметься рішення про її подальшу долю.

«Зараз потрібно вилікувати, а далі, скоріше за все, відправимо рись до Рівненського зоопарку. Спершу думали випустити в Поліський заповідник, де живе 6-8 рисей. Однак з’ясувалось, що повертати в дику природу цю тварину недоцільно: фахівці встановили, що самець – кастрований, тож потомства не дасть. І ріс він, мабуть, не на волі», - розповів Віктор Радушинський.

За його словами, у 2018 році в Житомирській області налічувалось 34 особини рисі, яка внесена до Червоної книги.

У центрі захисту тварин розповіли подробиці про відловлену у гідропарку рись.

«Сьогодні до нашого підприємства, особисто до мене, звернувся державний екологічний інспектор Поліського округу з проханням допомогти у відлові рисі звичайної, яка була знайдена біля санаторію «Лісовий берег», на території вертебрологічного центру у Житомирі. Незрозуміло, звідки вона з’явилася, але вона була ручною, оскільки минулого тижня надходила заявка щодо її втрати невідомою особою. Сьогодні ми відразу зреагували, виїхали, відловили її. Була підозра на перелом лапи. Наші працівники доставили рись до травматолога агроекологічного університету, який зробив попередній огляд і зробив висновок, що перелому немає, є невеликий вивих. Декілька днів вона буде під наглядом ветеринара, але паралельно будемо проводити організацію і оформлення необхідних документів, аби передати її згідно законодавства у заповідник чи інше місце. Ніякої інформації заявник не надав. Цей вид занесений до Червоної книги, і за несанкціонований відлов і утримання передбачена адміністративна відповідальність», - розповіла керівник КП «Центр захисту тварин» Олександра Мельник.

Як повідомляв Житомир.info, у 2012 році у заповіднику в Житомирській області київські браконьєри підстрелили рись.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: рись гідропарк центр захисту тварин  
Матеріали по темі