Місто

Житомирські «афганці» відзначили 30-ту річницю виведення військ ходою та покладанням квітів

15 лютого 2019, 15:35

Кілька сотень людей із квітами в руках пройшли ходою центральною вулицею Житомира від майдану Соборного до пам’ятника «Чорний тюльпан» на Новому бульварі у день 30-ї річниці виведення військ з Афганістану.

Під час мітингу люди вшанували пам’ять побратимів, які так і не повернулись із Афганістану.


«Багато років тому, в студентському гуртожитку, в кімнаті хлопці співали пісні під гітару про «Афган». З незнайомими для нас на той час словами: шураві, Кандагар, «чорний тюльпан». А ми розпитували їх: розкажіть, який він той «Афган», як там було, що там було. Вони відмовчувались і казали: а що розповідати, «Афган», як «Афган». І тільки вдивлялись в чорно-білі фотографії і берегли як пам’ять незрозумілі нам головні убори кольору хакі, які захищали їх від палючого сонця Афганістану. Я пам’ятаю це особисто, і для мене, поняття чоловіча честь, відвага, справжнє бойове братерство, відраховується з тих часів і від тих людей. Я вам дуже дякую, кожному з вас, за те, що ви є, за те, що ви сьогодні з нами в строю. За те, що ви розбудовуєте нашу країну і наше місто, за те, що ви передаєте свій досвід нашим військовим, які воюють на неоголошеній війні», - каже заступник Житомирського міського голови Вікторія Краснопір.

«Я вам вдячний, за те, що ви шануєте одне одного. Наше бойове братерство - це приклад всім ветеранам. Ми його несемо вже понад 30 років. Я вас вітаю з 30 річницею виведення військ з Афганістану, маю надію, що в такому складі ми тут відзначимо і 40, і 50 річницю», - сказав голова Житомирської міської спілки ветеранів Афганістану Юрій Панасюк.

Фоторепортаж з ходи та мітингу можна переглянути тут

Як повідомляв Житомир.info, 15 лютого 2018 року у Житомирі кілька сотень людей з оркестром і прапорами влаштували ходу від Будинку правосуддя до пам’ятника «Чорний тюльпан» на Новому бульварі, аби згадати побратимів, що загинули під час воєнних дій у1979-1989 роках в Афганістані.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Афганістан Краснопір Панасюк мітинг афганці хода  
Матеріали по темі