Суспільство

​У Житомирській ОДА на умовах співфінансування хочуть купити 28 шкільних автобусів з очікуваною вартістю 2 млн грн кожен

10 квітня 2019, 12:27

Управління освіти і науки Житомирської облдержадміністрації збирається у поточному році придбати 28 шкільних автобусів. І вже оголосили відповідний тендер з очікуваною вартістю закупівлі у 54,6 млн грн.

Про це 10 квітня 2019 року повідомила прес-служба Житомирської ОДА.

«Для учнів та вчителів начальних закладів області цьогоріч планують придбати ще 28 нових шкільних автобусів. Житомирська ОДА вже оголосила тендер для закупівлі транспорту для підвезення учнів та вчителів», - йдеться у повідомленні.

Як розповіла начальник управління освіти і науки ОДА Лариса Шевчук, загальна очікувана вартість закупівлі складає 54,6 млн грн – це кошти державної субвенції у співфінансуванні із місцевими бюджетами.

«За ці кошти плануємо закупити 28 спеціалізованих для перевезення школярів автобусів. Відповідно до умов відкритих торгів, учасники можуть подати свої пропозиції до 4 травня 2019 року. Початок аукціону запланований на 10 червня. Після цього буде визначено переможця, з яким укладемо договір на поставку транспорту», – розповіла Лариса Шевчук.

На ресурсі ProZorro від 3 квітня 2019 року опубліковане оголошення про проведення тендеру управлінням освіти і науки Житомирської ОДА на придбання 28 шкільних автобусів. У тендерній документації міститься перелік технічних вимог до предмету закупівлі. Зокрема, мова йде про придбання нових автобусів з дизельним двигуном, не раніше 2019 року випуску, які з моменту випуску не експлуатувалися. У кожному автобусі має бути не менше 30 місць для сидіння, обладнаних пасками безпеки. Транспорт має відповідати екологічному стандарту не нижче Євро 5 та ДСТУ 7013:2009.

«Учасник повинен надати в складі пропозиції фото, детальну технічну характеристику, копію сертифікату відповідності на запропонований товар, форма якого відповідає вимогам чинного законодавства щодо реєстрації транспортних засобів», - йдеться в тендерній документації.

3 квітня 2019 року прес-служба міністерства освіти і науки повідомляла про рішення Кабміну спрямувати з державного бюджету 325 млн грн для закупівлі шкільних автобусів.

«Закупівля автобусів відбуватиметься на засадах співфінансування з органами місцевого самоврядування. Так, документ передбачає, що міста обласного значення мусять доплатити під час закупівлі автобусів щонайменше 30% від загальної вартості. Для районів та ОТГ це співвідношення становить 90% на 10%, тобто місцева влада має доплатити щонайменше 10% власних коштів. Найбільш пільгові умови для сіл (селищ), що мають статус гірських населених пунктів, та на лінії зіткнення – для них співвідношення становить 95% на 5%», - йдеться у повідомленні прес-служби міністерства.

У прес-службі Житомирської ОДА додають, що загалом упродовж трьох останніх років в області придбали 54 шкільні автобуси, які забезпечують комфортний проїзд і учням, і вчителям до опорних закладів та закладів вищих ступенів. За інформацією управління освіти і науки ОДА, лише у 2018 році на умовах співфінансування придбали та передали 20 автобусів, ще три закупили за кошти місцевих бюджетів.

«Загалом парк шкільних автобусів на Житомирщині складає 276 одиниць. Щодня в області підвозять 14,5 тисяч дітей до 369 навчальних закладів із 1010 населених пунктів», - уточнили в облдержадміністрації.

Нагадаємо, 1 листопада 2018 року біля Житомирської ОДА припаркувались 16 нових шкільних автобусів, які у цей день мали передати районам та ОТГ.

Як повідомляв Житомир.info, у травні 2018 ОДА повідомляла про намір придбати 20 шкільних автобусів на засадах співфінансування з місцевими бюджетами у пропорції 70/30. Тоді повідомлялося про потребу області у 40 шкільних автобусах.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ОДА автобус освіта УОН тендер  
Матеріали по темі