Суспільство

Експедиція на човнах-репліках успішно здолала літописний шлях древлян та припливла з Коростеня до передмістя Києва

19 квітня 2019, 09:51

Науковці та краєзнавці, які 13 квітня вирушили у річкову мандрівку з міста Коростень Житомирської області, успішно здолали шлях та 18 квітня прибули у Вишгород, що у передмісті столиці.

Про це у Facebook повідомив голова ради Київського військово-історичного товариства, співорганізатор експедиції Олександр Чудновець.

«В рамках міжнародного наукового проекту «Середньовічні Балтія та Чорномор’я: матеріальна реконструкція торговельних зв’язків» та першої науково-дослідницької експедиції «Від «із варягів у греки» княжих часів до сучасної морської України» відбувся науково-практичний перехід човнів-реплік «Добриня» і «Фрам» річками Уж, Прип’ять та Дніпро від міста Коростень до міста Вишгород. Перехід тривав 6 діб та закінчився на Київському морі у місті Вишгород 18 квітня 2019 року», – йдеться, зокрема, у дописі.

Олександр Чудновець зазначає, що човни-репліки були виготовлені в місті Олевськ співробітниками Житомирської археологічної експедиції за технологіями і лекалами тисячолітньої давнини. Подібними технологіями користувалися стародавні корабели при виготовленні річкових та річково-морських човнів на основі видовбаних колод – так званих човнів-довбанок.

«Протягом переходу здійснювались наукові спостереження та дослідження з метою вивчення механізмів практичного функціонування ділянки стародавнього торговельного шляху «із варягів у греки». Церемонія зустрічі човнів-реплік «Добриня» та «Фрам» відбулась 15:00 18 квітня в районі пляжу Набережна міста Вишгород», – зазначив Олександр Чудновець.

Як повідомляв Житомир.info, 13 квітня 2019 року з міста Коростень Житомирської області науковці та краєзнавці вирушили у річкову мандрівку, аби відтворити шлях від давнього Іскоростеня до Києва.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: експедиція мандрівка човен річка Уж плавання  
Матеріали по темі