Суспільство

З початку року поліцейські Житомирської області отримали від дітей 19 повідомлень про домашнє насильство

7 травня 2019, 10:30

З початку 2019 року в Житомирській області поліцейські отримали від дітей майже два десятки повідомлень про насильство в їхніх сім’ях.

Як повідомила 7 травня прес-служба ГУНП в Житомирській області, про це, зокрема, йшлося під час тематичного круглого столу щодо питань захисту осіб, які стали жертвами насильства, та ефективних заходів для попередження цього негативного суспільного явища. Захід відбувся 6 травня у прес-центрі Житомирської міської ради.

Під час круглого столу заступник директора регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Наталія Радушинська, аналізуючи проблему, відзначила, що Україна входить в десятку найбільш небезпечних країн світу.

У свою чергу, інспектор відділу управління превентивної діяльності ГУНП Лідія Бойчук повідомила, що з початку року до поліції надійшло 3 тисячі 178 заяв, пов’язаних з домашнім насильством, 19 з них зробили діти. Після перевірки отриманої інформації, а також у ході інших заходів поліцейські взяли на облік як сімейних дебоширів 1420 осіб (з них 135 жінок).

«Водночас до адміністративної відповідальності було притягнено 3142 особи. У 17 випадках, де були зафіксовані факти систематичного насильства, розпочато кримінальні провадження за ст. 126-1 (Домашнє насильство) ККУ», – розповіла Лідія Бойчук.

Також інспектор відділу управління превентивної діяльності ГУНП повідомила, що для більш оперативного відпрацювання таких повідомлень впроваджуються проект «ПОЛІція проти НАсильства» («ПОЛІНА»). Спеціально підготовлені мобільні групи реагування на факти вчинення домашнього насильства запрацюють в області уже з липня 2019 року.

Поряд з цим поліцейські, учасниці круглого столу, озвучили і низку питань, що залишаються невирішеними на загальнодержавному рівні, але при цьому суттєво впливають на захист прав потерпілих: як то неможливість адміністративного затримання особи більш ніж на 3 години; доступ до помешкання лише за згоди господаря (тобто часто самого дебошира); відсутність на території області притулків для потерпілих тощо.

Як повідомляв Житомир.info, упродовж 2018 року поліцейські Житомирської області зафіксували майже 7 тисяч 800 фактів домашнього насильства, у кожному сотому випадку потерпілі – діти. До слова, з 11 січня 2019 року набирали чинності норми законодавства про посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та невиконання порушниками обмежувальних приписів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: насильство ГУНП  
Матеріали по темі