Суспільство

​В Олевську Житомирської області встановили всеукраїнський рекорд

21 травня 2019, 09:17

18 травня, під час святкування Дня міста Олевськ Житомирської області, в урочищі Бабина гора було встановлено рекорд України.

Про це 20 травня повідомив сайт Олевської ОТГ.

«500 жителів міста зібрались на одній локації у древлянському вбранні під гаслом «Ми з древлянського коріння». Більшість з них – учні навчальних закладів Олевська. Під автентичну музику олевчани у древлянських костюмах відтворили Кологод, вишикувавшись у 8 промінців. Кожен з них мав свій символ: Коляда, Масниця, день весняного рівнодення, зелені свята, день літнього сонцестояння, свято вогню, день осіннього рівнодення та свято Мокоші. Кожне з цих свят мало велике значення для древляни, формувало річний календар. Далі учасники встановлення рекорду вишикувались у символ роду та завершили дійство традиційним колом», - інформує сайт.

«Ця знакова подія увійде не тільки в історію України, але й правильно репрезентує нашу країну на міжнародному рівні, – зазначила Генеральний директор Книги Рекордів України Анна Крисюк. - Неймовірне видовище, багато позитиву, радості і щастя дітей. Тому Олевська ОТГ, всі учасники і її міський голова Олег Омельчук, які стали рекордсменами, є великі молодці, що організували такий захід. Бо саме в такий спосіб справжні українці відновлюють свої традиції і розвивають їх. Вітаю всіх з рекордом і рада, що ми долучились до такої події у відновленні наших традицій і автентики».

На заході були присутні делегація з міста-побратима Тошек на чолі з мером Grzegorz Kupczyk. Міський голова Олег Омельчук подякував кожному, хто брав участь, особливо - заступнику директора з виховної роботи Олевської гімназії Тамарі Зарубі, яка стала ініціатором та організатором даного дійства.

Після вручення спеціального диплому всі присутні мали можливість долучитися до танцю та сфотографуватися з «древлянами». Пізніше під керівництвом директора Олевської гімназії Євгенія Рябого присутні змогли побачити давні древлянські ігри.

Відео із фб-сторінки Олевської міськради

Нагадаємо, в березні 2019 року в Олевську шили древлянські костюми для встановлення всеукраїнського рекорду.

Як повідомляв Житомир.info, у 2017 під час свята-реконструкції на Бабиній горі 75 учнів та вчителі Олевської гімназії, працівники районної бібліотеки під звуки етнічної музики відтворювали побут, навчання військовій справі та обряди своїх предків-древлян, будучи при цьому по-древлянськи одягнутими.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: рекорд Олевськ древляни  
Матеріали по темі